Осакаров аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 42/417 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2026 жылғы 22 шiлдедегi № 53/512 шешімі
Осакаров аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осакаров аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 42/417 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 610 858 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 445 192 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 688 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 117 878 мың теңге;
2) шығындар - 5 749 917 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 68 435 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 196 788 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 128 353 мың тенге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 207 494 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 207 494 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 196 788 мың теңге;

О внесении изменений в решение Осакаровского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 42/417 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 22 июля 2026 года № 53/512
Осакаровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Осакаровского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 42/417 "О районном бюджете на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 610 858 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 445 192 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 45 688 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 100 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 117 878 тысяч тенге;
2) затраты – 5 749 917 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 68 435 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 196 788 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 128 353 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 207 494 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 207 494 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 196 788 тысяч тенге;

017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
85 381
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
19 226
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
138 062
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
138 062
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 059
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 392
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
27 931
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25 680
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 449 402
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 417 818
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 378 818
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 014
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
50
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 370 754
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
39 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
10 000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
29 000
2
Коммуналдық шаруашылық
8 441
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 172
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
5 772
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
400
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 269
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2 269
3
Елді-мекендерді көркейту
23 143
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
23 143
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
20 983
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету

017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
85 381
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
19 226
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
138 062
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
138 062
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83 059
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 392
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
27 931
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25 680
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 449 402
1
Жилищное хозяйство
1 417 818
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 378 818
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 014
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
50
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 370 754
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта , автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
39 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10 000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
29 000
2
Коммунальное хозяйство
8 441
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 172
005
Развитие коммунального хозяйства
5 772
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
400
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 269
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2 269
3
Благоустройство населенных пунктов
23 143
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта , автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
23 143
015
Освещение улиц в населенных пунктов
20 983
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов