"Көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 12 наурыздағы № 11 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2026 жылғы 10 тамыздағы № 88/ҚЕ бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 12 наурыздағы № 11 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10930 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормалары:
1) "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 73-бабының 5-тармағында көзделген жағдайларда Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметкерлеріне (курсанттардан, тыңдаушылардан, сондай-ақ әскери, арнаулы оқу орындарынан немесе шет мемлекеттердің білім беру ұйымдарынан үлгермеушілігі үшін немесе өз бастамасы бойынша шығарып жіберілген магистранттардан, докторанттар мен адъюнкттерден басқа);
2) Заңның 77-бабының 4-тармағында көзделген жағдайларда әскери, арнаулы оқу орындарының курсанттары мен тыңдаушыларына;
3) Заңның 78-бабының 4-тармағында көзделген жағдайларда Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан, сондай-ақ әскери, арнаулы оқу орындарынан немесе шет мемлекеттердің білім беру ұйымдарынан үлгермеушілігі үшін немесе өз бастамасы бойынша шығарып жіберілген магистранттардан, докторанттар мен адъюнкттерден басқа) отбасы мүшелеріне қолданылады.".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету қызметінің "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесін қамтамасыз ету департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 472 (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 33059) бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін жүргізу қағидаларының 10-тармағының талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қазақстан Республикасының Заңнамасы және құқықтық ақпараты институты шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына орналастыру үшін жіберсін.

О внесении изменения в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 12 марта 2015 года № 11 "Об утверждении норм возмещения затрат за проезд на транспорте
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 10 августа 2026 года № 88/НС
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 12 марта 2015 года № 11 "Об утверждении норм возмещения затрат за проезд на транспорте" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 10930) следующее изменение:
в нормах возмещения затрат за проезд на транспорте, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие нормы возмещения затрат за проезд на транспорте распространяются на:
1) сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан (кроме курсантов, слушателей, а также отчисленных из военных, специальных учебных заведений или организаций образования иностранных государств за неуспеваемость или по собственной инициативе магистрантов, докторантов и адъюнктов) в случаях, предусмотренных пунктом 5 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" (далее – Закон);
2) курсантов и слушателей военных, специальных учебных заведений в случаях, предусмотренных пунктом 4 статьи 77 Закона;
3) членов семей сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан (кроме курсантов, слушателей, а также отчисленных из военных, специальных учебных заведений или организаций образования иностранных государств за неуспеваемость или по собственной инициативе магистрантов, докторантов и адъюнктов) в случаях, предусмотренных пунктом 4 статьи 78 Закона.".
2. Департаменту обеспечения республиканского государственного учреждения "Комитет национальной безопасности Республики Казахстан" Службы финансового и материально-технического обеспечения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
2) направление настоящего приказа в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 33059).

3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
Е. Сағымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
Е. Сагимбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан