Қарқаралы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № VIII-44/338 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2026 жылғы 8 сәуірдегі № VIII-49/382 шешімі
Аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Қарқаралы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № VIII-44/338 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 218930 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 731 866 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 401 762 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 014 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 295 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 254 795 мың теңге;
2) шығындар – 10 884 735 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45561 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 95150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49589 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 198 430 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1198430 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 95150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49951 мың теңге;

О внесении изменений в решение Каркаралинского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № VIII-44/338 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 8 апреля 2026 года № VIII-49/382
Районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каркаралинского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 18 декабря 2025 года № VIII-44/338 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 218930) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 731 866 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 401 762 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56 014 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 295 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 5 254 795 тысячи тенге;
2) затраты – 10 884 735 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45561 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 95150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49589 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 198 430 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 198 430 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 95150 тысяч тенге;
погашение займов – 49951 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 153 231 мың теңге.
көрсетілген шешімге 1 қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Оспанов
Қарқаралы аудандық мәслихатының
2026 жылғы 08 сәуірдегі
№ VIII-49/382
шешіміне 1 қосымша
Қарқаралы аудандық мәслихатының
2025 жылғы 18 желтоқсандағы

используемые остатки бюджетных средств – 1 153 231 тысячи тенге.
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата С. Оспанов
Приложение 1 к решению
Каркаралинского районного маслихата
от 08 апреля 2026 года
№ VIII-49/382
Приложение 1 к решению
Каркаралинского районного маслихата
от 18 декабря 2025 года

869659
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
161683
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
161683
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
161683
2
Әлеуметтiк көмек
566778
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
566778
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
53587
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1115
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
141850
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1168
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
182941
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
186117
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
141198
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
136698
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86603
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1200
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9595
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
39000
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3797144
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1406731
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6550
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
6250
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
300
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1371406
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

869659
1
Социальное обеспечение
161683
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
161683
005
Государственная адресная социальная помощь
161683
2
Социальная помощь
566778
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
566778
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
53587
006
Оказание жилищной помощи
1115
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
141850
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1168
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
182941
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
186117
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
141198
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
136698
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
86603
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1200
021
Капитальные расходы государственного органа
300
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9595
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
39000
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
4500
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3797144
1
Жилищное хозяйство
1406731
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6550
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6250
005
Снос аварийного и ветхого жилья
300
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1371406
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры