"Rocca" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қауымдық сервитутты белгілеу туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының әкімдігінің 2026 жылғы 3 ақпандағы № 28 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17- бабының 5- 1) тармақшасына, 69, 71-1-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін- өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31- бабы 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес, Қарқаралы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении публичного сервитута товариществу с ограниченной ответственностью "Rocca"
Постановление акимата Каркаралинского района Карагандинской области от 3 февраля 2026 года № 28
В соответствии с подпунктом 5-1) статьи 17, статьями 69, 71-1 Земельного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 10) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Каркаралинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, "Rocca" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне, Қарқаралы ауданы, Томар ауылдық округі жерінде пайдалы қатты қазбаларды барлау жұмыстарын жүргізу үшін, жалпы көлемі- 1742,5263 га; меншік иелері мен жер пайдаланушылардан жер учаскелерін алып қоймай, 2031 жылдың 19 маусымға дейін қауымдық сервитут белгіленсін.
2. Жер пайдаланушы- "Rocca" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (келісім бойынша) жер пайдаланушыларға және жер учаскесінің иелеріне толық көлемде шығындарын өтеуді қамтамасыз етсін, шығын көлемі және олардың өтемақысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімдері бойынша белгіленсін.

1. Установить публичный сервитут на земельные участки общей площадью- 1742,5263 гектаров, расположенных на землях Каркаралинского района Томарского сельского округа без изъятия земельных участков сроком до 19 июня 2031 года для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых товариществом с ограниченной ответственность "Rocca", согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "Rocca" (по согласованию) обеспечить возмещение убытков собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

3. Барлау жұмыстарын жүргізу мерзімін, олардың нақты орнын, шығындарды өтеу және жердің нысаналы мақсаты бойынша пайдалануға жарамды күйге келтіру жөніндегі міндеттерді айқындау мақсатында уәкілетті органдармен пайдаланған жер учаскелерін жарамды күйде тапсыруға міндетті.
4. "Қарқаралы ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын басқа да шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулының орындалысына бақылау жасау жетекшілік ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.

3. Срок проведения разведочных работ, их конкретное место, обязанностей по приведению земель в состояние пригодное для использования по целевому назначению, возмещения затрат уполномоченными органами в целях определения и использования земельных участков, обязаны представить в исправном состоянии.
4. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Каркаралинского района" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на курирующего заместителя акима района.

6. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарқаралы ауданының әкімінің м.а. С. Мусин
Қарқаралы ауданының әкімдігінің
2026 жылғы "03" ақпандағы
№ 28 қаулысына
қосымша
"Rocca" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қауымдық сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
Орналасқан жері
Кадастырлық номері
Жалпы көлемі, га
қауымдық сервитут белгіленуге жататын учаскелердің бөліктерінің ауданы (лицензия шекарасында) га;
1
Алькешов Ф.Ж. (ШҚ жүргізу)

6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. акима Каркаралинского района С. Мусин
Приложение
к постановлению акимата
Каркаралинского района
№ 28 от "03" февраля 2026 года
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут товариществу с ограниченной ответственностью "Rocca"
Местоположение земельного участка
Кадастровый номер
Общая площадь, га
Площадь частей участков, в отношении которых подлежит установлению публичный сервитут (в границах лицензий), га
1
Алькешов Ф.Ж. (ведение КХ)