Бұқар жырау ауданының Самарқанд су қоймасында рекреациялық балық аулау аймағын белгілеу туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданының әкімдігінің 2026 жылғы 26 мамырдағы № 39/07 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, рекреациялық балық аулауды дамыту және су биологиялық ресурстарын ұтымды пайдалану мақсатында, Бұхар жырау ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бұқар жырау ауданының Самарқанд су қоймасында аумағы 2816 га рекреациялық балық аулау аймағы ортақ су пайдалану талаптарын ескере отырып, осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Бұқар жырау ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Бұқар жырау ауданының әкімі Е.Құсайын
Бұқар жырау ауданының
әкімдігінің 2026 жылғы
"26" мамырдағы № 39/07
қаулысына қосымша
Самарқанд су қоймасының рекреациялық балық аулау аймағы
Қызмет түрі
Аумағы
Учаскелердің шекаралары мен координаттары
1
Әуесқой (спорттық) балық аулау
2816 га
50° 6'58.02"С 72°59'26.65"В нүктеден әрі қарай акватория бойынша 50°6'27.88"С 73° 1'24.40"В нүктеге дейін және оңтүстік жағалауға 50° 5'17.49"С 73° 2'28.70"В, нүктесіне дейін, бұдан әрі технологиялық су пайдалану аймағының шекарасымен 50° 4'24.65"С 72°59'14.19"В нүктеге дейін, бұдан әрі 50° 4'29.34"С 72°58'21.11"В – 50°4'38.09"С 72°58'2.65"В – 50° 4'21.04"С 72°57'8.07"В – 50° 3'59.04"С 72°57'1.58"В маршруты бойынша, осы нүктеден жағалау сызығымен 50° 5'58.88"С 72°55'10.04"В нүктесіне дейін және қарама-қарсы жағалаудағы 50° 6'9.12"С 72°55'42.22"В нүктесіне дейін, әрі қарай жағалау сызығы бойынша 50° 7'15.73"С 72°58'33.66"В нүктесіне дейін және 50° 7'8.58"С 72°58'52.81"В нүктесінен және одан жағалау сызығы бойымен бастапқы 50° 6'58.02"С 72°59'26.65"В нүктеге дейін.
2
Балық аулауды қоспағанда, халықтың демалуы мен көңіл көтеруіне арналған акватория
109 га
1) 50° 4'29.34"С 72°58'21.11" В нүктеден әрі қарай: 50° 4'38.09"С 72°58'2.65"В – 50° 4'21.04"С 72°57'8.07"В – 50° 3'59.04"С 72°57'1.58"В,
2) "Самал" шипажайының алдындағы шығанақты 50° 7'15.73"С 72°58'33.66"В нүктеден 50° 7'8.58"С 72°58'52.81"В нүктеге дейінгі координаттармен кесіп өтеді

Об установлении рекреационной зоны рыболовства на Самаркандском водохранилище Бухар-Жырауского района
Постановление акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 26 мая 2026 года № 39/07
В соответствии с законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", в целях развития рекреационного рыболовства и рационального использования водных биологических ресурсов, акимат Бухар-Жырауского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить зону рекреационного рыболовства площадью 2816 га на Самаркандском водохранилище Бухар-Жырауского района, с учетом требований общего водопользования, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Бухар-Жырауского района.
Аким Бухар-Жырауского района Е.Құсайын
Приложение к
постановлению акимата
Бухар-Жырауского района
№ 39/07 от "26"
мая 2026 года
Рекреационная зона рыболовства Самаркандского водохранилища
Вид деятельности
Площадь
Границы и координаты участков
1
Любительское (спортивное) рыболовство
2816 га
от точки 50° 6'58.02"С 72°59'26.65"В и далее по акватории до точки 50° 6'27.88"С 73° 1'24.40"В и к южному берегу до точки 50° 5'17.49"С 73° 2'28.70"В, далее по границе зоны технологического водопользования до точки 50° 4'24.65"С 72°59'14.19"В и далее по маршруту 50° 4'29.34"С 72°58'21.11"В – 50° 4'38.09"С 72°58'2.65"В – 50° 4'21.04"С 72°57'8.07"В – 50° 3'59.04"С 72°57'1.58"В, от этой точки по береговой линии до точки 50° 5'58.88"С 72°55'10.04"В и до точки на противоположном берегу 50° 6'9.12"С 72°55'42.22"В, далее по береговой линии до точки 50° 7'15.73"С 72°58'33.66"В и точки 50° 7'8.58"С 72°58'52.81"В и от нее по береговой линии до начальной точки 50° 6'58.02"С 72°59'26.65"В.
2
Акватория, предназначенная для отдыха и развлечения населения с исключением рыболовства
109 га
1) от точки 50° 4'29.34"С 72°58'21.11"В и далее: 50° 4'38.09"С 72°58'2.65"В – 50° 4'21.04"С 72°57'8.07"В – 50° 3'59.04"С 72°57'1.58"В,
2) отсекает залив перед санаторием "Самал" по координатам от точки 50° 7'15.73"С 72°58'33.66"В до точки 50° 7'8.58"С 72°58'52.81"В