Бұқар жырау ауданының Петровка және Ақбел ауылдық округтерінің аумағында жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялау туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданының әкімінің 2026 жылғы 17 шілдедегі № 3-ш шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына, "азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 48-баптарына және 50-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы № 240 бұйрығына сәйкес "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы", Бұқар жырау ауданының төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі аудандық комиссиясының 2026 жылғы 17 шілдедегі №1 кезектен тыс отырысының хаттамасы негізінде, 2026 жылғы 16 шілдеде тұрғын үй қорының объектілеріне зақым келтіруге әкеп соққан дауыл желінен туындаған төтенше жағдайға байланысты, Бұқар жырау ауданының Петровка және Ақбел ауылдық округтерінің аумағындағы инженерлік инфрақұрылым және тіршілікті қамтамасыз ету объектілері, бойынша ШЕШТІМ:
1. Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданының Петровка және Ақбел ауылдық округтерінің аумағында табиғи сипаттағы жергілікті ауқымдағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Бұқар жырау ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасары жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жою басшысы болып тағайындалсын.
3. Мемлекеттік органдар, ұйымдар және азаматтық қорғау қызметтері төтенше жағдайдың салдарын жою, тұрғын үй қоры объектілерін, инженерлік инфрақұрылымды және тіршілікті қамтамасыз ету объектілерін қалпына келтіру жөніндегі іс-шаралардың орындалуын, сондай-ақ зардап шеккен халыққа қажетті көмектің көрсетілуін қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
Бұқар жырау ауданының әкімі Е.Құсайын

Об объявлении чрезвычайной ситуации природного характера местного масштаба на территории Петровского и Акбельского сельских округов Бухар-Жырауского района
Решение акима Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 17 июля 2026 года № 3-р
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 48 и подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", на основании протокола внеочередного заседания районной комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций Бухар-Жырауского района от "17" июля 2026 года № 1, в связи с чрезвычайной ситуацией, вызванной ураганным ветром, прошедшим 16 июля 2026 года, повлекшим повреждение объектов жилищного фонда, инженерной инфраструктуры и объектов жизнеобеспечения на территории Петровского и Акбельского сельских округов Бухар-Жырауского района, РЕШИЛ:
1. Объявить чрезвычайную ситуацию природного характера местного масштаба на территории Петровского и Акбельского сельских округов Бухар-Жырауского района Карагандинской области.
2. Назначить руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации природного характера местного масштаба курирующего заместителя акима Бухар-Жырауского района.
3. Государственным органам, организациям и службам гражданской защиты обеспечить выполнение мероприятий по ликвидации последствий чрезвычайной ситуации, восстановлению объектов жилищного фонда, инженерной инфраструктуры и объектов жизнеобеспечения, а также оказание необходимой помощи пострадавшему населению.
4. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
Аким Бухар-Жырауского района Е.Құсайын