Абай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 15/147 "Абай ауданының Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2026 жылғы 4 наурыздағы № 48/442 шешімі
Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы №15/147 "Абай ауданының Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6539-09 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімге 1-қосымшада:
5-тармақтың 4-1) тармақшасы алып тасталсын;
7-тармақтың 4-1) тармақшасы алып тасталсын;
7-тармақтың 1) тармақшасы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Халықаралық әйелдер күні – 8 наурыз:
адамның иммун тапшылығы вирусы бар адамдарға – 5000 (бес мың) теңге мөлшерінде;
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған және I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға, сондай-ақ құрамында төрт және одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға - 20 000 (жиырма мың) мөлшерінде теңге;".
2. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2026 жылдың 1 наурызынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Абай аудандық мәслихатының төрағасы Д.Сакенов

О внесении изменений в решение Абайского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 15/147 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Абайского района"
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 4 марта 2026 года № 48/442
Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 15/147 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Абайского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6539-09), следующие изменения:
в приложении 1 к указанному решению:
подпункт 4-1) пункта 5 исключить;
подпункт 4-1) пункта 7 исключить;
подпункт 1) пункта 7 изложить в новой редакции следующего содержания:
"1) Международный женский день – 8 марта:
лицам с вирусом иммунодефицита человека в размере – 5000 (пять тысяч) тенге;
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Матери-героиня" и награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени, а также многодетным семьям, имеющим в своем составе четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей в размере – 20 000 (двадцать тысяч) тенге".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 марта 2026 года.
Председатель Абайского районного маслихата Д.Сакенов