"Genesis Lab Ltd." жеке компанияға жер телімдеріне пайдалы қазбалар барлау мақсаттары үшін қауымдық сервитут белгілеу туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының әкімдігінің 2026 жылғы 21 мамырдағы № 26/01 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, 2026 жылғы 26 наурыздағы "Genesis Lab Ltd." жеке компанияның өтінішін қарастырып, уәкілетті органдармен оң келісу негізінде, Абай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :

Об установлении публичного сервитута на земельные участки для целей разведки твердых полезных ископаемых частной компанией "Genesis Lab Ltd."
Постановление акимата Абайского района Карагандинской области от 21 мая 2026 года № 26/01
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", рассмотрев заявление частной компании "Genesis Lab Ltd." от 26 марта 2026 года на основании положительного согласования с уполномоченными органами, акимат Абайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ :

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Genesis Lab Ltd." жеке компанияға пайдалы қатты қазбаларды барлау мақсаты үшін жер учаскелерін алып қоймай, Қарағанды облысы Абай ауданы Ильичевск және Көксу ауылдық округінің аумағында орналасқан жалпы алаңы 674,3665 га жер учаскелеріне қауымдық сервитут 2031 жылғы 6 тамызға дейінгі мерзімге белгіленсін.
2. "Genesis Lab Ltd." жеке компанияға қажет:
1) жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларға залалдарды толық көлемде өтеуге, залалдардың мөлшері мен оларды өтеу тәртібі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімімен айқындалсын;

1. Установить публичный сервитут на земельные участки общей площадью 674,3665 га, расположенные на территории Ильичевского и Коксунского сельских округах Абайского района Карагандинской области без изъятия земельных участков сроком до 6 августа 2031 года для целей разведки твердых полезных ископаемых частной компании "Genesis Lab Ltd.", согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Частной компании "Genesis Lab Ltd." необходимо:
1) возместить убытки собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;

2) жер учаскесін пайдалану кезінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтау;
3) жүргізілетін жұмыстар нәтижесінде пайдаланылатын жер учаскесінде және оған іргелес аумақта экологиялық жағдайдың нашарлауына жол бермеу.
3. "Genesis Lab Ltd." жеке компанияға қатты пайдалы қазбаларды барлау мақсатында жер учаскелеріне қауымдық сервитут белгілеу туралы" қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

2) при использовании земельного участка соблюдать требования законодательства Республики Казахстан;
3) не допускать в результате проводимых работ ухудшения экологической обстановки на используемом земельном участке и прилегающей территории.
3. Контроль за исполнением постановления "Об установлении публичного сервитута на земельные участки для целей разведки твердых полезных ископаемых частной компании "Genesis Lab Ltd." возложить на курирующего заместителя акима района.