Жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жариялау туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының әкімінің 2026 жылғы 6 мамырдағы № 02 шешімі
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 33 бабының 1-тармағы 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 11 сәуірдегі "Азаматтық қорғау туралы" Заңының 48-бабына және 50 бабының 2 тармағы 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы № 240 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың жіктемесін белгілеу туралы" бұйрығымен, 2026 жылғы 27 сәурдеғы № 2 төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі аудандық комиссия отырысының хаттамасына сәйкес, Абай ауданының әкімі ШЕШТІМ:
1. Қарағанды облысы Абай ауданының Абай қаласында жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жою басшысы болып Абай ауданы әкімінің орынбасары Айдос Елеубекович Аскаров тағайындалсын.
3. Осы шешімнің орындауын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 26 сәуірден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Абай ауданының әкімі С. Оспанов

Об объявлении чрезвычайной ситуации природного характера местного масштаба
Решение акима Абайского района Карагандинской области от 6 мая 2026 года № 02
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", на основании протокола внепланового заседания комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций Абайского района от 27 апреля 2026 года № 2, аким Абайского района РЕШИЛ:
1. Объявить чрезвычайную ситуацию природного характера местного масштаба в городе Абай Абайского района Карагандинской области.
2. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации природного характера назначить заместителя акима Абайского района Аскарова Айдоса Елеубековича.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 26 апреля 2026 года.
Аким Абайского района С. Оспанов