Жер учаскеге жария сервитут белгілеу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қаласының әкімдігінің 2026 жылғы 19 ақпандағы № 09/04 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № ЗТ-2025-04633756 "IRKAZ Metal Corporation" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің өтінішін қарастырып, Балқаш қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "IRKAZ Metal Corporation" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне 110 кВ ӘЖ инфрақұрылымын салу және пайдалану үшін Балқаш қаласының аумағында орналасқан ауданы 31,0826 гектар жер учаскесінде жер пайдаланушылардан жер учаскелерін алып қоймай, 2028 жылғы 29 қыркүйекке дейінгі мерзімге жария сервитут белгіленсін.
2. "IRKAZ Metal Corporation" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі траншеясыз кабель төсеу әдісімен жұмыс жүргізсін (келісім бойынша).
3. "Балқаш қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Балқаш қаласы әкімінің орынбасары Руслан Косемгалиулы Сыздыковқа жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Балқаш қаласының әкімі С. Сатаев

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата города Балхаш Карагандинской области от 19 февраля 2026 года № 09/04
В соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", рассмотрев заявление №ЗТ-2025-04633756 от 31 декабря 2025 года товарищества с ограниченной ответственностью "IRKAZ Metal Corporation", акимат города Балхаш ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить товариществу с ограниченной ответственностью "IRKAZ Metal Corporation" публичный сервитут сроком до 29 сентября 2028 года без изъятия земельных участков у землепользователей на земельном участке площадью 31,0826 гектар, расположенного на территории города Балхаш для прокладки и эксплуатации инфраструктуры ВЛ 110 кВ.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью " IRKAZ Metal Corporation" провести работы методом бестраншейной прокладки кабеля (по согласованию).
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений города Балхаш" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Балхаш Сыздыкова Руслана Косемгалиулы.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким города Балхаш С. Сатаев