Жер учаскеге жария сервитут белгілеу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қаласының әкімдігінің 2026 жылғы 19 ақпандағы № 09/03 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, 2026 жылғы 13 қаңтардағы № ЗТ-2026-00109439 "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)" акционерлік қоғамының өтінішін қарастырып, Балқаш қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)" акционерлік қоғамына 220 кВ ӘЖ инфрақұрылымын салу және пайдалану үшін Балқаш қаласының аумағында орналасқан ауданы 760 гектар жер учаскесінде жер пайдаланушылардан жер учаскелерін алып қоймай, 5 жылға жария сервитут белгіленсін.
2. "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)" акционерлік қоғамы траншеясыз кабель төсеу әдісімен жұмыс жүргізсін (келісім бойынша).
3. "Балқаш қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Балқаш қаласы әкімінің орынбасары Руслан Косемгалиулы Сыздыковқа жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Балқаш қаласының әкімі С. Сатаев

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата города Балхаш Карагандинской области от 19 февраля 2026 года № 09/03
В соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", рассмотрев заявление №ЗТ-2026-00109439 от 13 января 2026 года акционерного общества "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)", акимат города Балхаш ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить акционерному обществу "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)" публичный сервитут сроком на 5 лет без изъятия земельных участков у землепользователей на земельном участке площадью 760 гектар, расположенного на территории города Балхаш для прокладки и эксплуатации инфраструктуры ВЛ 220 кВ.
2. Акционерному обществу "ULMUS BESSHOKY (УЛМУС БЕСШОКЫ)" провести работы методом бестраншейной прокладки кабеля (по согласованию).
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений города Балхаш" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Балхаш Сыздыкова Руслана Косемгалиулы.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким города Балхаш С. Сатаев