Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге салық ставкалары туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2026 жылғы 13 ақпандағы № 40/4 шешімі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 581-бабының 3-тармағына сәйкес, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңын басшылыққа ала отырып, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге салынатын салықтың базалық мөлшерлемелері ұлғайтылсын:
1-санат – жабық типтегі жерүсті автотұрақтар, ашық типтегі автотұрақтар. Мөлшерлеме 10 есеге ұлғайтылсын;
2-санат – өзге мақсаттағы ғимараттарға жапсарлас салынған автотұрақтар, өзге мақсаттағы ғимараттарға кіріктірілген автотұрақтар. Мөлшерлеме 9 есеге ұлғайтылсын;
3-санат – ғимараттардың астында орналасқан жерасты, жертөле, цоколь қабаттарында немесе төменгі жерүсті қабаттарында орналасқан автотұрақтар. Мөлшерлеме 8 есеге ұлғайтылсын.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А.Ломакин

О ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 13 февраля 2026 года № 40/4
На основании пункта 3 статьи 581 Налогового кодекса Республики Казахстан", в соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Увеличить базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги):
1 категория – надземные автостоянки закрытого типа, автостоянки открытого типа. Ставка увеличивается в 10 раз;
2 категория – автостоянки, пристраиваемые к зданиям другого назначения, автостоянки, встроенные в здания другого назначения. Ставка увеличивается в 9 раз;
3 категория – автостоянки, расположенные под зданиями в подземных, подвальных, цокольных или в нижних надземных этажах. Ставка увеличивается в 8 раз.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата А.Ломакин