Қарағанды қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 326 "Қарағанды қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2026 жылғы 4 наурыздағы № 354 шешімі
Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарағанды қалалық мәслихатының "Қарағанды қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 326 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219 485 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қаланың 2026-2028 жылдарға арналған, оның ішінде 2026 жылға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 229 603 803 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 213 387 180 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 1 190 805 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 242 316 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 12 783 502 мың теңге;
2) шығындар – 256 628 514 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 528 422 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 000 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 471 578 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 35 553 133 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 35 553 133 мың теңге:

О внесении изменений в решение Карагандинского городского маслихата от 19 декабря 2025 года № 326 "О бюджете города Караганды на 2026 – 2028 годы"
Решение Карагандинского городского маслихата от 4 марта 2026 года № 354
Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карагандинского городского маслихата "О бюджете города Караганды на 2026 – 2028 годы" от 19 декабря 2025 года №326 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219 485) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 229 603 803 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 213 387 180 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 190 805 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 242 316 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 12 783 502 тысячи тенге;
2) затраты – 256 628 514 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 528 422 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 10 000 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 471 578 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 35 553 133 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 35 553 133 тысячи тенге:

266 616
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
266 616
2
Әлеуметтiк көмек
13 832 016
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11 866 776
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
40 927
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 197 871
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
15 959
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
198 236
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 302 132
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
298 225
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
6 687 619
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
125 807
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 965 240
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
1 965 240
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
665 662
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
665 662
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
314 773
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
13 284
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
230 827
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 778
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
101 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
65 437 698
1
Тұрғын үй шаруашылығы
25 175 829
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
24 691 960
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4 616 648
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 153 554
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

266 616
005
Государственная адресная социальная помощь
266 616
2
Социальная помощь
13 832 016
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11 866 776
006
Оказание жилищной помощи
40 927
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 197 871
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
15 959
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
198 236
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 302 132
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
298 225
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
6 687 619
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
125 807
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 965 240
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 965 240
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
665 662
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
665 662
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
314 773
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
13 284
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
230 827
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 778
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
101 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
65 437 698
1
Жилищное хозяйство
25 175 829
467
Отдел строительства района (города областного значения)
24 691 960
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4 616 648
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 153 554
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда