"Қарағанды қаласының жерлерін аймақтарға бөлу жобасын (схемасын) бекіту және жер салығының мөлшерлемелерін арттыру туралы" Қарағанды қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 қарашадағы № 218 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2026 жылғы 25 ақпандағы № 349 шешімі
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 18 шілдедегі "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Салық Кодексінің (Салық кодексі) 577, 581, 582-баптарына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарағанды қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 қарашадағы № 218 шешімінде:
1) шешімнің кіріспесіндегі Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Кодексінің 510, 531 баптарына" сөздер Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 18 шілдедегі "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 577, 581, 582-баптарына" сөздеріне ауыстырылсын;
2) 4-тармақтағы "Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі" сөздері "4. Осы шешім Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 18 шілдедегі Салық кодексінің күшіне енуімен бір мезгілде қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын салық міндеттемелеріне қолданылады" сөздеріне ауыстырылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Қалалық мәслихат төрағасы А. Бөкенов
Қарағанды қалалық мәслихатының
2026 жылдың 25 ақпандағы № 349
шешіміне 1-қосымша
Қарағанды қаласының жерін аймақтарға бөлу жобасы (схемасы)
Қарағанды қалалық мәслихатының
2026 жылдың 25 ақпандағы № 349
шешіміне 2-қосымша
Қарағанды қаласының жерлерін аймақтарға бөлу жобасы (схемасы) негізінде жер салығы мөлшерлемелерінің артуы
Аймақ нөмірлері
Жер салығының мөлшерлемелерінің арттыру пайызы
I
+50%
II
+45%
III
+20%

О внесении изменений в решение Карагандинского городского маслихата от 23 ноября 2022 года № 218 "Об утверждении проекта (схемы) зонирования территории города Караганды и повышении ставок земельного налога"
Решение Карагандинского городского маслихата от 25 февраля 2026 года № 349
В соответствии со статьями 577, 581, 582 Налогового кодекса Республики Казахстан от 18 июля 2025 года № 214-VIII "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. В решении Карагандинского городского маслихата от 23 ноября 2022 года № 218:
1) в преамбуле слова "статьями 510, 531 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)"" заменить словами "статьями 577, 581, 582 Кодекса Республики Казахстан от 18 июля 2025 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)";
2) в пункте 4 слова "Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года" заменить словами "4. Настоящее решение вводится в действие одновременно с вступлением в силу Налогового кодекса Республики Казахстан от 18 июля 2025 года и применяется к налоговым обязательствам, возникающим с 1 января 2026 года".
2. Настоящее решение вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2026 года.
Председатель городского маслихата А. Букенов
Приложение 1
к проекту решения Карагандинского
городского маслихата
№ 349 от 25 февраля 2026 года
Проект (схема) зонирования земель города Караганды
Приложение 2 к проекту решения
Карагандинского городского
маслихата № 349 от 25 февраля 2026
года
Повышение ставок земельного налога на основании проекта (схемы) зонирования земель по городу Караганды
Номер зон
Проценты повышения ставок земельного налога
I
+50%
II
+45%
III
+20%