"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға 2026 – 2027 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру және бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 2026 жылғы 29 шілдедегі № 366-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2026 жылғы 25 тамыздағы № 407-НҚ бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға 2026 – 2027 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру және бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Мәдениет және ақпарат министрінің 2026 жылғы 29 шілдедегі № 366-НҚ бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 1-қосымша осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Білім және ғылым департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялауды және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрінің
міндетін атқарушы
Қ. Ысқақов
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің міндетін
атқарушының
2026 жылғы 25 тамыздағы
№ 407-НҚ бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Мәдениет және
ақпарат министрінің

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Министра культуры и информации Республики Казахстан от 29 июля 2026 года № 366-НҚ "О размещении и распределении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования в области культуры финансируемых из республиканского бюджета на 2026 – 2027 учебный год"
Приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 25 августа 2026 года № 407-НҚ
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Министра культуры и информации Республики Казахстан от 29 июля 2026 года № 366-НҚ "О размещении и распределении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования в области культуры финансируемых из республиканского бюджета на 2026 – 2027 учебный год" следующие изменения:
приложение 1 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Департаменту образования и науки Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра культуры и информациит
Республики Казахстан
К. Искаков
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 25 августа 2026 года
№ 407-НҚ
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра – Министра
культуры и информации
Республики Казахстан

басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін – 0,2 пайыз
0
70.
ауылдың әлеуметтік-экономикалық дамуын айқындайтын білім беру бағдарламалары бойынша оқуға ауыл жастары арасынан шыққан азаматтар үшін – 35 пайыз (В101 "Дәстүрлі музыкалық өнері" білім беру бағдарламалары тобы үшін)
0
71.
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін – 4 пайыз
0
72.
жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін – 1 пайыз
1
73.
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге қоныс аударған ауыл жастары арасынан шыққан Қазақстан Республикасының азаматтары үшін – 3 пайыз
0
74.
кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін – 5 пайыз
13
75.
кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін – 3 пайыз
4
76.
бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін – 2 пайыз
0
77.
әскерге шақыру бойынша мерзімді әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген Қазақстан Республикасының азаматтары үшін – 2,5 пайыз
0
78.
Барлығы
18
79.
Қорытынды
97
Бөлім 4. "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы" республикалық мемлекеттік мекемесі
80.
B022
Музыкатану
9
81.
B023
Режиссура, арт-менеджмент
19
82.
B025
Дирижирлеу
30
83.
B026
Композиция
4
84.
В099
Аспаптық орындаушылық
73
85.
В100
Вокалдық өнер
20
86.
В101
Дәстүрлі музыкалық өнері
93
87.
Барлығы
248
Бөлімше 1. Квоталар
88.
бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін – 2 пайыз
1
89.
басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін – 0,2 пайыз
0
90.
ауылдың әлеуметтік-экономикалық дамуын айқындайтын білім беру бағдарламалары бойынша оқуға ауыл жастары арасынан шыққан азаматтар үшін – 35 пайыз (В101 "Дәстүрлі музыкалық өнері" білім беру бағдарламалары тобы үшін)
0
91.
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін – 4 пайыз
0
92.
жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін – 1 пайыз
0
93.
кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін – 5 пайыз
0
94.
кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін – 3 пайыз
1
95.
бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін – 2 пайыз
0
96.

для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны – 0,2 процента
0
70.
для граждан из числа сельской молодежи на обучение по образовательным программам, определяющим социально-экономическое развитие села – 35 процентов (для группы образовательных программ В101 "Традиционное музыкальное искусство")
0
71.
для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан – 4 процента
0
72.
для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия – 1 процент
1
73.
для граждан Республики Казахстан из числа сельской молодежи, переселяющихся в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан – 3 процента
0
74.
для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей – 5 процентов
13
75.
для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет – 3 процента
4
76.
для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй группы – 2 процента
0
77.
для граждан Республики Казахстан, выслуживших установленный срок срочной воинской службы по призыву – 2,5 процента
0
78.
Всего
18
79.
Итого
97
Раздел 4. Республиканское государственное учреждение "Казахская национальная консерватория имени Курмангазы"
80.
B022
Музыковедение
9
81.
B023
Режиссура, арт-менеджмент
19
82.
B025
Дирижирование
30
83.
B026
Композиция
4
84.
В099
Инструментальное исполнительство
73
85.
В100
Вокальное искусство
20
86.
В101
Традиционное музыкальное искусство
93
87.
Всего
248
Подраздел 1. Квоты
88.
для граждан из числа лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью – 2 процента
1
89.
для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны – 0,2 процента
0
90.
для граждан из числа сельской молодежи на обучение по образовательным программам, определяющим социально-экономическое развитие села – 35 процентов (для группы образовательных программ В101 "Традиционное музыкальное искусство")
0
91.
для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан – 4 процента
0
92.
для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия – 1 процент
0
93.
для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей – 5 процентов
0
94.
для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет – 3 процента
1
95.
для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй группы – 2 процента
0
96.