"Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын мемлекеттік органдардың ашық деректерінің бірыңғай тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2023 жылғы 14 маусымдағы № 246-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 2026 жылғы 12 наурыздағы № 104-НҚ бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын мемлекеттік органдардың ашық деректерінің бірыңғай тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2023 жылғы 14 маусымдағы № 246-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32813 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
реттік номері 100-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
100.
59.
Өңірлер бөлінісінде электрондық түрде тіркелген заңды тұлғалар, филиалдар, өкілдіктер бойынша статистикалық деректер
"цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы тіркелген) (есепті кезең; өңірдің атауы; электрондық түрде тіркелген заңды тұлғалардың, филиалдардың, өкілдіктердің саны)
тоқсан сайын
есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
Әділетмині
";
реттік номері 891-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
891.
35.
"Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі" цифрлық жүйесіне электрондық түрде енгізілген нормативтік құқықтық актілердің саны (есепті кезең; цифрлық жүйеге енгізілген нормативтік құқықтық актілердің саны)
апта сайын
әрбір жұма
ашық деректер интернет-порталының АЖО
Әділетмині
";
реттік номері 892-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
892.
36.
"Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі" цифрлық жүйесіне Интернет желісінде кіру саны (Google Analitics деректеріне сәйкес) (есепті кезең; цифрлық жүйеге бару саны)
апта сайын
әрбір жұма
ашық деректер интернет-порталының АЖО
Әділетмині
";
реттік номері 949-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
949.
91.
Киберқауіпсіздік жедел орталығына қосылған цифрлық жүйелердің саны туралы статистикалық деректер (шарт жасасу саны мен күні)
жыл сайын
есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-ы күніне дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО
Әділетмині
".
"Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі" ақпараттық жүйесіне электрондық түрде енгізілген нормативтік құқықтық актілердің саны (есепті кезең; ақпараттық жүйеге енгізілген нормативтік құқықтық актілердің саны).

О внесении изменений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 14 июня 2023 года № 246-НҚ "Об утверждении единого перечня открытых данных государственных органов, размещаемых на интернет-портале открытых данных"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации Республики Казахстан от 12 марта 2026 года № 104-НҚ
Вводится в действие с 12 июля 2026 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 14 июня 2023 года № 246-НҚ "Об утверждении единого перечня открытых данных государственных органов, размещаемых на интернет-портале открытых данных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32813) следующие изменения:
строку, порядковый номер 100 изложить в следующей редакции:
"
100.
59.
Статистические данные по зарегистрированным юридическим лицам, филиалам, представительствам в электронном виде в разрезе регионов (зарегистрированные через портал "цифрового правительства") (отчетный период; наименование региона; количество зарегистрированных юридических лиц, филиалов, представительств в электронном виде)
ежеквартально
до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МЮ
";
строку, порядковый номер 891 изложить в следующей редакции:
"
891.
35.
Количество нормативных правовых актов, внесенных в цифровую систему "Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан", в электронном виде (отчетный период; количество нормативных правовых актов, внесенных в цифровую систему)
еженедельно
каждая пятница
АРМ интернет-портала открытых данных
МЮ
";
строку, порядковый номер 892 изложить в следующей редакции:
"
892.
36.
Количество посещений цифровой системы "Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан" в электронном виде в сети Интернет (согласно данным Google Analitics) (отчетный период; количество посещений цифровой системы)
ежемесячно
до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
МЮ
";
строку, порядковый номер 949 изложить в следующей редакции:
"
949.
91.
Статистические данные о количестве цифровых систем, подключенных к Оперативному центру кибербезопасности (количество и дата заключения договора)
ежегодно
до 20 числа месяца, следующего за отчетным период
АРМ интернет-портала открытых данных
МЮ
".

2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мемлекет пен қоғам коммуникацияларын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрінің орынбасары –
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Әділет министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі

2. Департаменту развития коммуникаций государства и общества Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра –
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Министерство юстиции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан