"Цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылым объектілерінің тізбесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2026 жылғы 3 шiлдедегi № 388/НҚ бұйрығы
Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 74-бабының 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылым объектілерінің тізбесін қалыптастыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Цифрлық трансформация саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрі
Ж. Мәдиев
бұйрығымен бекітілген
"Цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылым объектілерінің тізбесін қалыптастыру қағидалары
1. Осы "Цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылым объектілерінің тізбесін қалыптастыру қағидалары Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 74-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылым объектілерінің тізбесін қалыптастыру тәртібін анықтайды (бұдан әрі – Қағидалар).
2. Осы Қағидалар мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі – АБК) – белгілі бір типтегі міндеттерді шешу үшін бірлесіп қолданылатын бағдарламалық қамтыуы мен техникалық құралдардың жиынтығы;
2) Архитектуралық-үйлестіру орталығы – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын, мемлекеттік органдардың, мемлекеттік заңды тұлғалардың, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің, дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде квазимемлекеттік сектор субъектілеріне тиесілі заңды тұлғалардың, сондай-ақ мемлекеттік басқару процестеріне қатысатын өзге де ұйымдардың цифрлық архитектурасының тұтастығын, үйлесімділігін және тиімділігін қамтамасыз ететін заңды тұлға;

Об утверждении Правил формирования перечня объектов цифровой инфраструктуры "цифрового правительства"
Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 3 июля 2026 года № 388/НҚ
В соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 74 Цифрового кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования перечня объектов цифровой инфраструктуры "цифрового правительства".
2. Департаменту политики цифровой трансформации Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан после его официального опубликования;
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в течении пяти календарных дней со дня подписания приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
Ж. Мадиев
Утвержден приказом
Правила формирования перечня объектов цифровой инфраструктуры "цифрового правительства"
1. Настоящие Правила формирования перечня объектов цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" разработаны в соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 74 Цифрового кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок формирования перечня объектов цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" (далее – Правила).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) аппаратно-программный комплекс (далее – АПК) – совокупность программного обеспечения и технических средств, совместно применяемых для решения задач определенного типа;
2) Архитектурно-координационный центр – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, который обеспечивает целостность, совместимость и эффективность цифровой архитектуры государственных органов, государственных юридических лиц, субъектов квазигосударственного сектора, юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия) которых прямо или косвенно принадлежат субъектам квазигосударственного сектора, а также иных организаций, участвующих в процессах государственного управления;

3) мемлекеттің цифрлық архитектурасы – цифрлық шешімдерді келісілген дамытуды, интеграциялауды және стандарттауды қамтамасыз ету мақсатында цифрлық форматта қалыпқа келтірілген және ұсынылған, мемлекеттің жұмыс істеу мақсаттарына, сондай-ақ мемлекеттік басқарудың салалары (аялары) бойынша міндеттеріне, функциялары мен процестеріне қол жеткізу үшін құрылатын және пайдаланылатын цифрлық объектілердің, цифрлық деректердің кешенді сипаттамасы;
4) мемлекеттің цифрлық объектілерінің архитектуралық порталы (бұдан әрі – архитектуралық портал) – цифрландыру саласындағы мониторинг, талдау және жоспарлау үшін мемлекеттік органдардың одан әрі пайдалануы мақсатында мемлекеттің цифрлық объектілері, мемлекеттің цифрлық архитектурасы, платформалық бағдарламалық өнімдер туралы мәліметтерді есепке алуды, сақтауды және жүйелеуді жүзеге асыруға арналған цифрлық объект;
5) платформалық бағдарламалық өнім (бұдан әрі – ПБӨ) – әзірленген және "цифрлық үкімет" платформасында орналастырылған бағдарламалық қамтылым;
6) цифрландыру саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – цифрландыру саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
7) цифрлық жүйе – цифрлық деректерді құруды, жинауды, өңдеуді, сақтауды және таратуды қамтамасыз ету мақсатында цифрлық инфрақұрылым объектілерін пайдаланатын, сондай-ақ цифрлық орта субъектілерінің өзара іс-қимылын автоматтандыратын және (немесе) цифрлық ортада қызметтер көрсетуді қамтамасыз ететін функционалдық байланысты цифрлық ресурстар кешені;
8) цифрлық инфрақұрылым объектілері – цифрлық объектілерді орналастыруды және олардың жұмыс істеу ортасын қамтамасыз ететін материалдық, техникалық және технологиялық құралдардың жиынтығы;
9) "цифрлық үкіметтің" операторы (бұдан әрі – оператор) – "цифрлық үкімет" цифрлық объектілерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлға.
2 тарау. "Цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін қалыптастыру тәртібі
3. Мемлекеттік орган "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылым объектісін (бұдан әрі – объект) "Цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылым объектілерінің тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) енгізу үшін уәкілетті органға келесі құжаттарды ұсына отырып, осы Қағиданың 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш жібереді:
1) цифрлық жүйені, ПБӨ Тізбеге қосу кезінде:
осы цифрлық жүйенің, ПБӨ көмегімен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізбесі немесе осы цифрлық жүйенің, ПБӨ көмегімен автоматтандырылатын мемлекеттік органдардың функцияларының тізбесі;
осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін қалыптастыру кезінде цифрлық инфрақұрылым объектілерін іріктеу өлшемшарттарына (бұдан әрі – өлшемшарттар) цифрлық жүйенің, ПБӨ сәйкестігі туралы ақпарат.

3) цифровая архитектура государства – комплексное описание цифровых объектов, цифровых данных, создаваемых и используемых для достижения целей функционирования государства, а также задач, функций и процессов государственного управления по отраслям (сферам), формализованное и представленное в цифровом формате с целью обеспечения согласованного развития, интеграции и стандартизации цифровых решений;
4) архитектурный портал цифровых объектов государства (далее – архитектурный портал) – цифровой объект, предназначенный для осуществления учета, хранения и систематизации сведений о цифровых объектах государства, цифровой архитектуре государства, платформенных программных продуктах в целях дальнейшего использования государственными органами для мониторинга, анализа и планирования в сфере цифровизации;
5) платформенный программный продукт (далее – ППП) – программное обеспечение, разработанное и размещенное на платформе "цифрового правительства";
6) уполномоченный орган в сфере цифровизации (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере цифровизации;
7) цифровая система – функционально связанный комплекс цифровых ресурсов, использующий объекты цифровой инфраструктуры с целью обеспечения создания, сбора, обработки, хранения и распространения цифровых данных, а также автоматизирующий взаимодействие субъектов цифровой среды и (или) обеспечивающий оказание услуг в цифровой среде;
8) объекты цифровой инфраструктуры – совокупность материальных, технических и технологических средств, обеспечивающих размещение и среду функционирования цифровых объектов;
9) оператор "цифрового правительства" (далее – оператор) – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, обеспечивающее функционирование цифровых объектов "цифрового правительства".
Глава 2. Порядок формирования перечня объектов цифровой инфраструктуры "цифрового правительства"
3. Государственный орган для включения объекта цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" (далее – объект) в Перечень объектов цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" (далее – Перечень), направляет в уполномоченный орган заявление, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с представлением следующих документов:
1) при включении цифровой системы, ППП в Перечень:
перечень государственных услуг, оказываемых в электронной форме, с помощью данной цифровой системы, ППП, либо перечень функций государственных органов, автоматизируемых с помощью данной цифровой системы, ППП;
информацию о соответствии цифровой системы, ППП критериям отбора объектов цифровой инфраструктуры при формировании перечня объектов цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – критерии).

2) АБК Тізбеге қосу кезінде:
АБК тіркелген пайдаланушылар саны туралы мәліметтер;
АБК арқылы мемлекеттік органның пайдаланушылары өзара іс-қимыл жасайтын цифрлық жүйелердің тізбесі;
әрбір бөлімше (мемлекеттік органдар, ведомстволық бағынысты ұйымдар, аумақтық бөлімшелер) бойынша АБК пайдаланушылардың түпкілікті санын көрсете отырып, АБК-ні пайдаланатын мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшелерінің, оның ішінде аумақтық бөлімшелерінің тізімі;
мемлекеттік органда пайдалануға рұқсат етілген бағдарламалық қамтылымның тізімі;
АБК өлшемшарттарына сәйкестігі туралы ақпарат.
Бұл ретте мемлекеттік органдар архитектуралық порталда цифрлық объектілер туралы мәліметтерді және оларға қатысты техникалық құжаттаманы Кодекстің 68-бабының 3-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекітетін мемлекеттің цифрлық архитектурасын қалыптастыру, дамыту және мониторингтеу қағидаларына сәйкес орналастыруды қамтамасыз етеді.
4. Уәкілетті орган осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген мемлекеттік орган ұсынған құжаттарды тексереді және өтініш келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде объектінің мемлекеттің цифрлық архитектурасында бар немесе жоқ екендігі туралы ақпаратты, сондай-ақ архитектуралық порталда орналастырылған объектілер туралы мәліметтерді алу үшін оларды Архитектуралық-үйлестіру орталығына жібереді.
5. Архитектуралық-үйлестіру орталығы өтініш келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде уәкілетті органға объектінің мемлекеттің цифрлық архитектурасында бар немесе жоқ екендігі туралы ақпаратты ұсынады, сондай-ақ архитектуралық порталда объекті туралы келесі мәліметтердің орналастырылғанын растайды:
1) цифрлық жүйені, ПБӨ Тізбеге қосу кезінде:
сипаттама;
техникалық құжаттаманың көшірмесі;
өнеркәсіптік пайдалануға тапсыру туралы құжат;
цифрлық жүйенің тіркелген пайдаланушыларының саны туралы мәліметтер;
цифрлық жүйені, ПБӨ пайдаланатын мемлекеттік органдардың саны және цифрлық жүйе, ПБӨ енгізілген объектілердің саны (мемлекеттік органдар, ведомстволық бағынысты ұйымдар, аумақтық бөлімшелер);
киберқауіпсіздік талаптарына сәйкестікке сынақтардың оң хаттамаларының көшірмесі (егер цифрлық жүйе даму сатысында болған жағдайда, мерзімі өткен сынақтар хаттамалары).
2) АБК Тізбеге қосу кезінде:
АБК сипаттамасы;
АБК техникалық сипаттамалары.
6. Уәкілетті орган объектіні келесі негіздер бойынша енгізуден бас тартады:
1) егер объект өлшемшарттарға сәйкес іріктеу қорытындысы бойынша үш және одан көп балл жинамаса. Бұл ретте әрбір өлшемшартта кемінде бір балл жинау қажет;

2) при включении АПК в Перечень:
сведения о количестве зарегистрированных пользователей АПК;
перечень цифровых систем, с которыми взаимодействуют пользователи государственного органа посредством АПК;
список структурных подразделений государственного органа, в том числе территориальных подразделений, использующих АПК, с указанием конечного числа пользователей АПК по каждому подразделению (государственные органы, подведомственные организации, территориальные подразделения);
список разрешенного к использованию программного обеспечения в государственном органе;
информацию о соответствии АПК критериям.
При этом государственные органы обеспечивают размещение на архитектурном портале сведения о цифровых объектах и технической документации к ним в соответствии правилами формирования, развития и мониторинга цифровой архитектуры государства, утверждаемыми уполномоченным органом в соответствии с пунктом 3 статьи 68 Кодекса.
4. Уполномоченный орган проверяет представленные государственным органом документы, указанные в пункте 3 настоящих Правил, и направляет их Архитектурно-координационному центру в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления для предоставления информации о наличии или отсутствии объекта в цифровой архитектуре государства, а также сведений об объектах, размещенных на архитектурном портале.
5. Архитектурно-координационный центр в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления предоставляет уполномоченному органу информацию о наличии или отсутствии объекта в цифровой архитектуре государства, а также подтверждает размещение на архитектурном портале следующих сведений об объекте:
1) при включении цифровой системы, ППП в Перечень:
описание;
копия технической документации;
документ о сдаче в промышленную эксплуатацию;
сведения о количестве зарегистрированных пользователей;
количество государственных органов, использующих цифровую систему, ППП и количество объектов, на которых внедрена цифровая система, ППП (государственные органы, подведомственные организации, территориальные подразделения);
копии положительных протоколов испытаний на соответствие требованиям кибербезопасности (протоколы испытаний, сроки которых истекли, в случае если цифровая система находится на стадии развития);
2) при включении АПК в Перечень:
описание АПК;
технические характеристики АПК.
6. Уполномоченный орган отказывает во включении объекта в Перечень по следующим основаниям:
1) если объект по итогам отбора согласно критериям не набирает три и более балла. При этом в каждом из критериев необходимо набрать минимум один балл;

2) объектінің "цифрлық үкімет" архитектурасына сәйкес болмауы;
3) осы Қағидалардың 5-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген архитектуралық порталда объект туралы орналастырылған мәліметтердің болмауы.
7. Уәкілетті орган Архитектуралық-үйлестіру орталығынан ақпарат алған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде шешім қабылдайды және өзінің шешімі туралы мемлекеттік органға хабар береді:
1) объектіні Тізбеге енгізу туралы;
2) бас тарту себептерін көрсете отырып, объектті Тізбеге енгізуден бас тарту туралы шешімдердің бірін қабылдайды.
8. Объектіні Тізбеге енгізу туралы шешім қабылданған жағдайда, уәкілетті орган осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттардың тізбесін қоса бере отырып, қабылданған шешім туралы операторды бес жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етеді.
9. Уәкілетті орган объектіні Тізбеге енгізу туралы шешімнің негізінде бес жұмыс күнінен кешіктірмей тиісті бұйрықты әзірлеу рәсімін жүзеге асырады.
10. Мемлекеттік орган Тізбеге енгізілген объектіні пайдалану тоқтатылған жағдайда, осы объектіні Тізбеден алып тастау үшін Кодекстің 84-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекітетін "цифрлық үкімет" цифрлық объектісінің қолданыста болу циклінің кезеңдерін іске асыру қағидаларына сәйкес растайтын құжаттарды он жұмыс күні ішінде уәкілетті органға жолдайды.
11. Уәкілетті орган объектіні пайдаланудың тоқтатылғаны туралы ұсынылған құжаттардың дұрыстығын он жұмыс күні ішінде тексереді және бес жұмыс күнінен кешіктірмей тиісті бұйрықты әзірлеу рәсімін жүзеге асырады.
"Цифрлық үкіметтің" цифрлық
инфрақұрылым объектілерінің
тізбесін қалыптастыру
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Кімге_______________________
(цифрландыру саласындағы
уәкілетті органның атауы)
Өтініш
"цифрық үкіметтің" цифрлық объектілердің тізбесіне қосу
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
сұрайды
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
("цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылым объектісінің атауы)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінін аты (болған кезде), қолы, күні)
Мөрге арналған орын
"Цифрлық үкіметтің" цифрлық
инфрақұрылым объектілерінің
тізбесін қалыптастыру
қағидаларына 2-қосымша
"Цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін қалыптастыру кезінде цифрлық инфрақұрылым объектілерін іріктеу өлшемшарттары
Өлшемшарт атауы
Нұсқалары
1
Цифрлық жүйенің және (немесе) ПБӨ және (немесе) аппараттық-бағдарламалық кешеннің (бұдан әрі – АБК) ауқымы
1.1.
Цифрлық жүйенің және (немесе) ПБӨ және (немесе) АБК - нің тіркелген пайдаланушылары 1-ден астам орталық мемлекеттік органның (бұдан әрі – ОМО) қызметкерлері болып табылады.
1
0
1.2.
Цифрлық жүйенің және (немесе) ПБӨ және (немесе) АБК-нің тіркелген пайдаланушылары бір ОМО-ның барлық ведомстволық бағынысты ұйымдарының және аумақтық бөлімшелерінің қызметкерлері (болған жағдайда) болып табылады.
1
0
1.3.
1-ден астам ОМО цифрлық жүйесі деректерді алу үшін осы цифрлық жүйемен және (немесе) ПБӨ интеграцияланған және деректерді тұрақты негізде пайдаланады
1
0
1.4.
Барлық ведомстволық бағынысты ұйымдардың және бір ОМО-ның 20 аумақтық бөлімшелерінің цифрлық жүйесі және (немесе) ПБӨ (болған жағдайда) деректерді алу үшін осы цифрлық жүйемен және (немесе) ПБӨ интеграцияланған және оларды тұрақты негізде пайдаланады
1
0
2
Цифрлық жүйенің және (немесе) ПБӨ және (немесе) АБК санаты
2.1.
Цифрлық жүйе және (немесе) ПБӨ және (немесе) АБК эталондық сақтау орны не жекелеген санаттар, азаматтар немесе олардың мүлкі туралы деректер үшін сақтау құралы болып табылады.
1
0
2.2.
Цифрлық жүйе және (немесе) ПБӨ және (немесе) АБК эталондық сақтау орны не мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алу кезінде азаматтардан талап етілетін басқа да бастапқы деректерді сақтау құралы болып табылады.
1
0
2.3.
Цифрлық жүйе және (немесе) ПБӨ және (немесе) АБК 3-тен астам электрондық мемлекеттік қызметті ұсыну үшін іске қосылған немесе жағдай жасайды.
1
0
2.4.
Цифрлық жүйе және (немесе) ПБӨ және (немесе) АБК мемлекеттік органдардың куәландырушы орталығының электрондық-цифрлық қолтаңбасының жабық кілттері бар ақпарат жеткізгіштерді пайдалана отырып, мемлекеттік органдардың өзара іс-қимылын және оларды санкцияланбаған қол жеткізуден қорғауды қамтамасыз етеді.
1
0
2.5.
Цифрлық жүйе және (немесе) ПБӨ және (немесе) АБК Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірыңғай көліктік ортасында жұмыс істейді.
1
0
3
Цирфлық жүйені және (немесе) ПБӨ және (немесе) АБК пайдаланушылардың саны
3.1.
Цифрлық жүйеде және (немесе) ПБӨ 1000-нан астам белсенді тіркелген пайдаланушылар бар
1
0
3.2.

2) несоответствие объекта цифровой архитектуре государства;
3) отсутствие размещенных сведений об объекте на архитектурном портале, предусмотренные подпунктами 1) и 2) пункта 5 настоящих Правил.
7. Уполномоченный орган в срок не позднее пяти рабочих дней со дня получения информации от Архитектурно-координационного центра принимает решение и уведомляет о своем решении государственный орган:
1) о включении объекта в Перечень;
2) об отказе во включении объекта в Перечень, с указанием причин отказа.
8. При принятии решения о включении объекта в Перечень уполномоченный орган в срок не позднее пяти рабочих дней уведомляет оператора о принятом решении, с предоставлением перечня документов, указанных в пункте 3 настоящих Правил.
9. Уполномоченный орган на основании решения о включении объекта в Перечень в срок не позднее пяти рабочих дней осуществляет процедуру по разработке соответствующего приказа.
10. Государственный орган, в случае прекращения эксплуатации объекта, включенного в Перечень, в течение десяти рабочих дней направляет подтверждающие документы в уполномоченный орган в соответствии с правилами реализации этапов жизненного цикла цифрового объекта "цифрового правительства", утверждаемыми уполномоченным органом, в соответствии с пунктом 2 статьи 84 Кодекса, для исключения данного объекта из Перечня.
11. Уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней проверяет достоверность представленных документов о прекращении эксплуатации объекта и в срок не позднее пяти рабочих дней осуществляет процедуру по разработке соответствующего приказа.
Приложение 1
к Правилам формирования
перечня объектов цифровой
инфраструктуры "цифрового
правительства"
Форма
Кому_______________________
(наименование
уполномоченного органа
в сфере информатизации)
Заявление на включение в Перечень объектов цифровой инфраструктуры "цифрового правительства"
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
просит
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(наименование объекта цифровой инфраструктуры "цифрового правительства")
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, дата)
Место для печати
Приложение 2
к Правилам формирования
перечня объектов цифровой
инфраструктуры "цифрового
правительства"
Критерии отбора объектов цифровой инфраструктуры при формировании перечня объектов цифровой инфраструктуры "цифрового правительства"
Наименование критерия
Варианты
1
Масштабы цифровой системы и (или) ППП и (или) аппаратно-программный комплекс (далее – АПК)
1.1.
Зарегистрированными пользователями цифровой системы и (или) ППП и (или) АПК являются сотрудники более 1 центрального государственного органа (далее - ЦГО).
1
0
1.2.
Зарегистрированными пользователями цифровой системы и (или) ППП и (или) АПК являются сотрудники всех подведомственных организаций и территориальных подразделений одного ЦГО (в случае наличия).
1
0
1.3.
Цифровая система более 1 ЦГО интегрированы с данной цифровой системой и (или) ППП для получения данных и используют данные на регулярной основе
1
0
1.4.
Цифровая система и (или) ППП всех подведомственных организаций и 20 территориальных подразделений одного ЦГО (в случае наличия) интегрированы с данной цифровой системой и (или) ППП для получения данных и используют их на регулярной основе
1
0
2
Категория цифровой системы и (или) ППП и (или) АПК
2.1.
Цифровая система и (или) ППП и (или) АПК является эталонным хранилищем, либо средством хранения для отдельных категорий, данных о гражданах или их имуществе.
1
0
2.2.
Цифровая система и (или) ППП и (или) АПК является эталонным хранилищем, либо средством хранения других первичных данных, которые требуются от граждан при получении государственных услуг.
1
0
2.3.
Цифровая система и (или) ППП и (или) АПК задействован или создает условия для предоставления более 3 электронных государственных услуг.
1
0
2.4.
Цифровая система и (или) ППП и (или) АПК обеспечивает взаимодействие государственных органов с использованием носителей информации с закрытыми ключами электронно-цифровой подписи удостоверяющего центра государственных органов и их защиту от несанкционированного доступа.
1
0
2.5.
Цифровая система и (или) ППП и (или) АПК функционирует в Единой транспортной среде государственных органов Республики Казахстан.
1
0
3
Количество пользователей цифровой системы и (или) ППП и (или) АПК
3.1.
Цифровая система и (или) ППП имеет более 1000 активных зарегистрированных пользователей
1
0
3.2.