"Салалық көтермелеу жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 7 наурыздағы № 82/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2026 жылғы 22 сәуірдегі № 214/НҚ бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салалық көтермелеу жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 7 наурыздағы № 82/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32030 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Геодезия, картография және кеңістіктік деректер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 19) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 9 қазандағы № 846 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 276) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Салалық көтермелеу жүйесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Салалық көтермелеу жүйесі (бұдан әрі – Жүйе) "Геодезия, картография және кеңістіктік деректер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 19) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 9 қазандағы № 846 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 276) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік), жергілікті атқарушы органдардың, мемлекеттік кәсіпорындардың және геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласындағы өзге де ұйымдар мен бірлестіктердің жұмыскерлерін (бұдан әрі – геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласының жұмыскерлері) көтермелеу рәсімдерін нақтылайды.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Көтермелеудің ресми мәтіні қазақ және орыс тілдерінде дайындалады.";
3-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Геодезия және кеңістіктік деректер департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 7 марта 2023 года № 82/НҚ "Об утверждении Отраслевой системы поощрения"
Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 22 апреля 2026 года № 214/НҚ
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 7 марта 2023 года № 82/НҚ "Об утверждении Отраслевой системы поощрения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32030) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 19) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О геодезии, картографии и пространственных данных" и подпунктом 276) пункта 15 Положения о Министерстве искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2025 года № 846 ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Отраслевой системе поощрения, утвержденной указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящая Отраслевая система поощрения (далее – Система) разработана в соответствии с подпунктом 19) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О геодезии, картографии и пространственных данных" и подпунктом 276) пункта 15 Положения о Министерстве искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2025 года № 846 и детализирует процедуру поощрения работников Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан (далее – Министерство), местных исполнительных органов, государственных предприятий, иных организаций и объединений в сфере геодезии, картографии и пространственных данных Республики Казахстан (далее – работники сферы геодезии, картографии и пространственных данных).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Официальный текст поощрения составляется на казахском и русском языках.";
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 1, к настоящему приказу.
2.  Департаменту геодезии и пространственных данных Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрі
Ж. Мәдиев
Бұйрыққа 1-қосымша
Салалық көтермелеу жүйесіне
3-қосымша
Куәліктің сипаттамасы
Куәлік көлемі 100х70 миллиметр көк түсті қатты мұқабада бүктемелі кітапша түрінде асалып, мундиор материалынан дайындалады. Куәліктің сыртқы жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген, төмен жағында "Куәлік", "Удостоверение" деген жазу бар. Ішкі сол жақ жапсырмада жазба бар: жоғарғы жағында – мемлекеттік органның атауы қазақ және орыс тілдерінде. Куәліктің сол жақ бетінің ішкі жағында төсбелгінің суреті бар. Оң жақ жапсырмада мынадай мазмұндағы жазба бар:
_____________________________________________________________________
(тегі, фамилия)
_____________________________________________________________________
(аты, имя)
_____________________________________________________________________
(әкесінің аты (болған жағдайда), отчество (при его наличии)
куәлік №_________________ удостоверение төсбелгісімен марапатталғаны туралы
осы куәлік берілді Настоящее удостоверение выдано о том, что он (она) награжден (а)
нагрудным знаком
Лауазымы ____________________________________________________________
Должность (тегі, инициалдары, қолы) (фамилия, инициалы, подпись)
"____" _____________ _____ жыл/год
Ескертпе: марапатталушының тегі, аты, бар болған жағдайда әкесінің аты жеке куәлігі бойынша толтырылады және міндетті түрде қазақ және орыс тілдерінде транскрипциясы көрсетіледі.

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта и
цифрового развития Республики Казахстан
Ж. Мадиев
Приложение 1 к приказу
Приложение 3
к Отраслевой системе
поощрения
Описание удостоверения
Удостоверение изготовляется в виде складной книжки с твердой обложкой голубого
цвета размером 100х70 миллиметров, выполненный из материала мундиор.
На внешней стороне удостоверения изображается Государственный Герб Республики
Казахстан, снизу надпись: "Куәлік", "Удостоверение".
На внутреннем левом вкладыше надпись: вверху – наименование государственного
органа на казахском и русском языках.
На внутренней стороне удостоверения левого листа имеется рисунок нагрудного знака.
На правом вкладыше надпись следующего содержания:
______________________________________________________________________________
(тегі, фамилия)
______________________________________________________________________________
(аты, имя)
______________________________________________________________________________
(әкесінің аты (болған жағдайда), отчество (при его наличии)
куәлік №_________________
удостоверение
төсбелгісімен марапатталғаны туралы осы куәлік берілді
Настоящее удостоверение выдано о том, что он (она) награжден (а) нагрудным знаком
Лауазымы ________________________________________________________________
Должность       (тегі, инициалдары, қолы) (фамилия, инициалы, подпись)
"___" _____________ _____ жыл/год
Примечание: фамилия, имя, отчество при его наличии награждаемого заполняются согласно документу, удостоверяющему его личность, с обязательным указанием транскрипции на казахском или русском языках.