Сарқан аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 51-196 "Сарқан ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2026 жылғы 17 сәуірдегі № 55-214 шешімі
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 51-196 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 220346 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
1."2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 11 099 641 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 547 369 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 267 384 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 457 736 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 827 152 мың теңге;
2) шығындар 11 806 060 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 118 803 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 173 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 54 197 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 157 155 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 157 155 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -982 377 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 982 377 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 175 908 теңге;
қарыздарды өтеу 468 677 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 275 146 мың теңге.".

О внесении изменений в решение Сарканского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 51-196 "О бюджете Сарканского района на 2026-2028 годы"
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 17 апреля 2026 года № 55-214
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарканского районного маслихата "О бюджете Сарканского района на 2026-2028 годы" от 23 декабря 2025 года № 51-196 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №220346) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. "Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 11 099 641 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 4 547 369 тысяч тенге;
неналоговые поступления 267 384 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 457 736 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 827 152 тысяч тенге;
2) затраты 11 806 060 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 118 803 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 173 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 54 197 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 157 155 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 157 155 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит(профицит) бюджета (-) -982 377 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 982 377 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 1 175 908 тенге;
погашение займов 468 677 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 275 146 тысяч тенге.".

4 048
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
132 842
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
126 267
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
213 240
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
207 135
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 305
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 261
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
121 471
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 098
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 105
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 625 882
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 385 569
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
3 385 569
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
500 001
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 949 140
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
936 428
2
Коммуналдық шаруашылық
10 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
10 000
3
Елді-мекендерді көркейту
230 313
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
230 313
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
230 313
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
4 508 477
1
Мәдениет саласындағы қызмет
440 560
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)

4 048
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
132 842
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
126 267
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
213 240
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
207 135
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
66 305
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 261
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
121 471
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15 098
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 105
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 625 882
1
Жилищное хозяйство
3 385 569
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3 385 569
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
500 001
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 949 140
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
936 428
2
Коммунальное хозяйство
10 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
10 000
3
Благоустройство населенных пунктов
230 313
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
230 313
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
230 313
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
4 508 477
1
Деятельность в области культуры
440 560
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)