Көксу ауданы мәслихатының 2023 жылғы 4 желтоқсандағы "Көксу ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 15-63 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 2026 жылғы 29 сәуірдегі № 56-224 шешімі
Көксу ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Көксу ауданы мәслихатының 2023 жылғы 4 желтоқсандағы "Көксу ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 15-63 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 189584 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Көксу ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
басшылыққа алады.";
7-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Әлеуметтік маңызы бар аурулардың салдарынан тыныс-тіршілігінің шектелуі деп танылған тұлғалар (отбасы):
әлеуметтік маңызы бар оның ішінде: туберкулез ауруымен диспансерлік есепте тұрған адамдарға жан басына шаққандағы орташа кірісін есепке алмай - 7 (жеті) айлық есептік көрсеткіш, ай сайын;
адамның иммунитет тапшылығы вирусын жұқтырған балалардың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне жан басына шаққандағы орташа кірісін есепке алмай, тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 2 еселенген мөлшерінде, ай сайын;
7-тармақтың 9)-10) тармақшалары алып тасталсын;
7-тармақтың 11)-12) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"11) мүгедектігі бар балалардың заңды өкілдерінің біріне және бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды санаторлық-курорттық емделуге алып (еріп) жүретін адамдарға жан басына шаққандағы орташа кірісін есепке алмай, жылына бір рет санаторлық-курорттық емделуге кепілдік берілген соманың 70 (жетпіс) пайызы мөлшерінде әлеуметтік көмек;
12) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне кірісін есепке алмай коммуналдық қызметтерді төлеуге 3 (үш) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік көмек, ай сайын;";
7.1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7.1. Жан басына шаққандағы орташа кірісі есепке алынбай, бірақ кепілдік берілген сомадан артық емес, жылына бір рет санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік көмек:
1) осы қағиданың 7-тармағының 1)-5) тармақшаларында көрсетілген тұлғаларға;

О внесении изменений в решение маслихата Коксуского района от 4 декабря 2023 года № 15-63 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Коксуского района"
Решение Коксуского районного маслихата области Жетісу от 29 апреля 2026 года № 56-224
Маслихат Коксуского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Коксуского района от 4 декабря 2023 года № 15-63 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Коксуского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 189584) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Коксуского района, утвержденных указанным решением:
подпункт 6) пункт 7 изложить в следующей редакции:
"6) Лицам (семьям) признанными ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний:
лицам, состоящим на диспансерном учете с социально значимым заболеванием в том числе: туберкулез без учета среднедушевого дохода в размере 7 (семь) месячных расчетных показателей, ежемесячно;
родителям или иным законным представителям детей, инфицированных вирусом иммунодефицита человека состоящих на диспансерном учете без учета среднедушевого дохода в 2 (двух) кратном размере величины прожиточного минимума, установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, ежемесячно;";
подпункты 9)-10) пункта 7 исключить:
подпункты 11)-12) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"11) Социальная помощь на санаторно-курортное лечение одному из законных представителей детей с инвалидностью и лицам, сопровождающим лиц с инвалидностью первой группы на санаторно-курортное лечение 1 раз в год без учета среднедушевого дохода в размере 70 (семидесяти) процентов от гарантированной суммы;
12) Социальная помощь на оплату коммунальных услуг ветеранам Великой Отечественной войны без учета доходов размере 3 (трех) месячных расчетных показателей, ежемесячно.";
пункт 7.1 изложить в следующей редакции:
"7.1. Социальная помощь на санаторно-курортное лечение 1 раз в год, но не более гарантированной суммы, без учета среднедушевого дохода:
1) лицам, указанным в подпунктах 1)-5) пункта 7 настоящих Правил;

2) Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысқаны үшін қуғын-сүргіндерге ұшыраған тұлғаларға."
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Көксу ауданы мәслихатының төрағасы Ж.Бейсенбай

2) лицам, подвергшимся репрессиям за участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане.";
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата Коксуского района Бейсенбай Ж.