Текелі қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы "Текелі қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 39-160 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 2026 жылғы 20 сәуірдегі № 43-174 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Текелі қалалық мәслихатының "Текелі қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 39-160 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 220315 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 578 888 мың теңге:
салықтық түсімдер 2 871 913 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 148 112 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 812 902 мың теңге;
трансферттер түсімі 3 745 961 мың теңге;
2) шығындар 7 909 029 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 4 653 069 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 4 683 670 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 30 601 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) (-) 4 983 210 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профицитi) (-)4 983 210 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 4 983 210 мың теңге:
қарыздар түсімі 5 729 487 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 021 282 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 275 005 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасының
өкілеттігін уақытша атқарушы С.Сандыбаев
Текелі қалалық мәслихатының

О внесении изменений в решение Текелийского городского маслихата от 22 декабря 2025 года № 39-160 "О бюджете города Текели на 2026-2028 годы"
Решение маслихата города Текели области Жетісу от 20 апреля 2026 года № 43-174
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Текелийского городского маслихата "О бюджете города Текели на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года № 39-160 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 220315) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 7 578 888 тысяч тенге:
налоговые поступления 2 871 913 тысяч тенге;
неналоговые поступления 148 112 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 812 902 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3 745 961 тысяча тенге;
2) затраты 7 909 029 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 4 653 069 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 4 683 670 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 30 601 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 983 210 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета (-) 4 983 21 тысячи тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 983 210 тысяч тенге:
поступление займов 5 729 487 тысяч тенге;
погашение займов 1 021 282 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 275 005 тысячи тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Временно исполняющий обязанности
председателя городского маслихата
С.Сандыбаев
Приложение
к решению Текелийского
городского маслихата

309 818
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
692
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 497
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
30 686
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 661
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
105 868
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
168 414
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16 972
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
16 972
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
190 382
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
175 277
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 305
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 106
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
102 347
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18 519
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
15 105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
15 105
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 385 481
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 714 937
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 714 937
003
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
55 729
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

309 818
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
692
006
Оказание жилищной помощи
2 497
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
30 686
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 661
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
105 868
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
168 414
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16 972
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
16 972
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
190 382
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
175 277
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50 305
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 106
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
102 347
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
18 519
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
15 105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
15 105
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 385 481
1
Жилищное хозяйство
1 714 937
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 714 937
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
55 729
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры