Талдықорған қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 47-258 "Талдықорған қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2026 жылғы 10 шілдедегі № 55-302 шешімі
Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талдықорған қалалық мәслихатының "Талдықорған қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 47-258 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 80 335 252,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 38 799 003,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 2 097 261,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 7 407 180,0 мың теңге;
трансферттер түсімі 32 031 808,9 мың теңге;
2) шығындар 92 922 437,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 10 129 845,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 10 408 627,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 278 782,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 22 717 030,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 22 717 030,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 28 619 793,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу 6 620 962,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 718 199,0 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихатының төрағасы Т.Ахажан
Талдықорған қалалық
мәслихатының 2026 жылғы
10 шілдедегі № 55-302 шешіміне
қосымша
Талдықорған қалалық
мәслихатының 2025 жылғы
22 желтоқсандағы № 47-258
шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған қала бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі
сынып Атауы
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Талдыкорганского городского маслихата от 22 декабря 2025 года № 47-258 "О бюджете города Талдыкорган на 2026-2028 годы"
Решение Талдыкорганского городского маслихата области Жетісу от 10 июля 2026 года № 55-302
Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талдыкорганского городского маслихата "О бюджете города Талдыкорган на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года № 47-258 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 80 335 252,9 тысяч теңге, в том числе:
налоговые поступления 38 799 003,0 тысячи теңге;
неналоговые поступления 2 097 261,0 тысяча теңге;
поступления от продажи основного капитала 7 407 180,0 тысяч теңге;
поступления трансфертов 32 031 808,9 тысяч теңге;
2) затраты 92 922 437,9 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование 10 129 845,0 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты 10 408 627,0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов 278 782,0 тысячи теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 22 717 030,0 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 22 717 030,0 тысяч теңге, в том числе:
поступление займов 28 619 793,0 тысячи теңге;
погашение займов 6 620 962,0 тысячи теңге;
используемые остатки бюджетных средств 718 199,0 тысяч теңге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Талдыкорганского городского маслихата Т.Ахажан
Приложение к решению
Талдыкорганского городского
маслихата от 10 июля
2026 года № 55-302
Приложение 1 к решению
Талдыкорганского городского
маслихата от 22 декабря
2025 года № 47-258
Бюджет города на 2026 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
I. Доходы

935 577,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
935 577,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 000,0
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 000,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 678 811,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 493 811,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 169,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 604,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
316 085,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16 400,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
250 545,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
251 907,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 646 101,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
185 000,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
185 000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 001 514,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
803 269,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96 091,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
29 752,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 720,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
275 562,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
148 756,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
237 982,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

935 577,0
005
Государственная адресная социальная помощь
935 577,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 000,0
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 000,0
2
Социальная помощь
2 678 811,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 493 811,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 169,0
006
Оказание жилищной помощи
3 604,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
316 085,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16 400,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
250 545,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
251 907,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 646 101,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
185 000,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
185 000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 001 514,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
803 269,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
96 091,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
29 752,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 720,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
275 562,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
148 756,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
237 982,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций