Ұлытау облыстық мәслихатының II сессиясының 2023 жылғы 18 мамырдағы № 25 Ұлытау облысының жасыл екпелерін жасау, күтіп-баптау және қорғау қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы"
Ұлытау облыстық мәслихатының 2026 жылғы 18 ақпандағы № 302 шешімі
Ұлытау облыстық мәслихаты ШЕШМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұлытау облыстық мәслихатының II сессиясының 2023 жылғы 18 мамырдағы №25 "Ұлытау облысының жасыл екпелерін жасау, күтіп-баптау және қорғау қағидаларын бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін :
көрсетілген шешіммен бекітілген Ұлытау облысының жасыл екпелерін жасау, күтіп-баптау және қорғау қағидаларында:
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Ағаштарды кесуді рұқсат беру рәсімдеріне сәйкес уәкілетті органның рұқсаты бойынша осы жер учаскесіне қызмет көрсететін ұйымдар жүргізеді.";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысымен бекітілген Өсімдіктер мен жануарлардың сирек кездесетiн және құрып кету қаупi төнген түрлерiнiң тiзбесiне енгізілген жасыл екпелер заңсыз жойылған (кесілген) не олардың құрып кетуіне алып келген бүлінген жағдайда – бір жүз еселенген мөлшерде жүзеге асырылады.";
59-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"59. Қазақстан Республикасының өсімдіктер дүниесіне келтірілген залалдың мөлшерін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 23 ақпандағы № 61 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының өсімдіктер дүниесін күзету, қорғау, қалпына келтіру және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзудан келтірілген зиянның мөлшерлерін есептеуге арналған базалық ставкаларға (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31997 болып тіркелген) сәйкес уәкілетті орган ведомствосының тиісті аумақтық бөлімшелері есептейді".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлытау облыстық мәслихатының төрағасы Б. Шингисов

О внесении изменений в решение II сессии маслихата области Ұлытау от 18 мая года 2023 года № 25 "Об утверждении Правил создания, содержания и защиты зеленых насаждений области Ұлытау"
Решение маслихата области Ұлытау от 18 февраля 2026 года № 302
Маслихат области Ұлытау РЕШИЛ:
1. Внести в решение II сессии маслихата области Ұлытау от 18 мая 2023 года №25 "Об утверждении Правил создания, содержания и защиты зеленых насаждений области Ұлытау" следующие изменения :
в Правилах создания, содержания и защиты зеленых насаждений области Ұлытау, утвержденных указанным решением:
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Вырубка деревьев производится по разрешению уполномоченного органа в соответствии с разрешительными процедурами.";
пункт 58 изложить в следующей редакции:
"58. В случае незаконного удаления (вырубки) зеленых насаждений, включенных в Перечень редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений и животных, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034, – в стократном размере.";
пункт 59 изложить в следующей редакции:
"59. Размер вреда, причиненного растительному миру, предусмотренный Базовыми ставками для исчисления размеров вреда, причиненного нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, защиты, восстановления и использования растительного мира, утвержденного приказом Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года № 61 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31997), исчисляется территориальным подразделениям ведомства уполномоченного органа.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата области Ұлытау Б. Шингисов