"2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 49-4 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2026 жылғы 29 мамырдағы № 57-2 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 49-4 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын.
1)кірістер – 14249605 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер–13148524 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 130000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 41000 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 930081 мың теңге.
2)шығындар 14553837 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 97456 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 233550 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –136094 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -401688 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 401688 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 233550 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 136094 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 304232 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Шуского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 49-4 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 29 мая 2026 года № 57-2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шуского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года № 49-4 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1) доходы – 14249605 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13148524 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 130000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 41000 тысяч тенге;
специальные поступления– 0 тысяч тенге.
поступления трансфертов – 930081 тысяч тенге.
2) затраты – 14553837 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 97456 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 233550 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 136094 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -401688 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –401688 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 233550тысяч тенге;
погашение займов – 136094 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 304232 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

300000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
300000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
300000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1453875
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
538176
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
259300
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
278876
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
281702
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
60413
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2656
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
155900
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
14377
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
48356
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
633997
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72629
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2367
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
90315
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
464508
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4178
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
2110188
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
76665
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
76665
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

300000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
300000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
300000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1453875
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
538176
005
Государственная адресная социальная помощь
259300
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
278876
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
281702
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
60413
006
Оказание жилищной помощи
2656
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
155900
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
14377
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
48356
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
633997
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72629
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2367
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
90315
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
464508
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4178
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2110188
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
76665
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
76665
466
Отдел архит
ектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

135422
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
250366
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
207935
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
59471
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57471
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
86839
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69269
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
17334
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
236
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
61625
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
61625
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
108338
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
108338
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
90390
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
17948
12
Көлiк және коммуникация
522800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
222800
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
90000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
132800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
300000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
300000
13
Басқалар
635230
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
240000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
240000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
395230
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

135422
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
250366
006
Капитальные расходы государственного орган
8000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
207935
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
59471
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
57471
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
86839
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
69269
004
Организация работ по зонированию земель
17334
007
Капитальные расходы государственного органа
236
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
61625
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
61625
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
108338
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
108338
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
90390
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
17948
12
Транспорт и коммуникации
522800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
222800
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
90000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
132800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
300000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
300000
13
Прочие
635230
452
Отдел финансов района (города областного значения)
240000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
240000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
395230
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"