О внесении изменений в решение Сарысуского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 49-2 "О бюджете города и сельских округов Сарысуского района на 2026-2028 годы"
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 24 февраля 2026 года № 54-2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарысуского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 49-2 "О бюджете города и сельских округов Сарысуского района на 2026-2028 годы" следующие изменения:
в пункте 1:
По городу Жанатас:
1) доходы – 459 720 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 319 285 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 343 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 882 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 120 210 тысяч тенге;
2) затраты – 479 786 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -20 066 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20 066 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 066 тысяч тенге.
в пункте 2:
По Байкадамскому сельскому округу:
1) доходы – 125 431 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 84 764 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 515 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 092 тысяч тенге;
2) затраты – 131 793 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 362 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 362 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 362 тысяч тенге.
в пункте 3:
По Жайылминскому сельскому округу:
1) доходы – 132 833 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 120 660 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 813 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 360 тысяч тенге;
2) затраты – 142 841 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 008 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 008 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 008 тысяч тенге.
в пункте 4:
По Жанаарыкскому сельскому округу:
1) доходы – 109 943 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31 802 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 78 141 тысяч тенге;
2) затраты – 111 141 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 198 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 198 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 198 тысяч тенге.
в пункте 5:
По Жанаталапскому сельскому округу:

"2026-2028 жылдарға арналған Сарысу ауданының қала және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" Сарысу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 49-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2026 жылғы 24 ақпандағы № 54-2 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2 тармағымен.
Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Сарысу ауданының қала және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" Сарысу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 49-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақта:
Жаңатас қаласы бойынша:
1) кірістер – 459 720 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 319 285 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 343 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 882 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 120 210 мың теңге;
2) шығындар – 479 786 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20 066 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20 066 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 20 066 мың теңге.
2 тармақта:
Байқадам ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 125 431 мың теңге,оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 84 764 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 515 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 40 092 мың теңге;
2) шығындар – 131 793 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 362 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 362 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 6 362 мың теңге.
3 тармақта:
Жайылма ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 132 833 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 120 660 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 813 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11 360 мың теңге;
2) шығындар – 142 841 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 008 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 008 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 10 008 мың теңге.
4 тармақта:
Жаңаарық ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 109 943 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 31 802 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 78 141 мың теңге;
2) шығындар – 111 141 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 198 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 198 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 1 198 мың теңге.
5 тармақта:
Жаңаталап ауылдық округі бойынша:

2) затраты – 144 145 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -60 762 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 60 762 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60 762 тысяч тенге.
Приложения 1-1, 2-1, 3-1, 4-1, 5-1, 6-1, 7-1, 8-1, 9-1, 10-1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Сарысуского районного маслихата Ш. Мусабеков
Приложение 1 к решению
Сарысуского районного маслихата
от 24 февраля 2026 года № 54-2
Приложение 1-1 к решению
Сарысуского районного маслихата
от 26 декабря 2025 года № 49-2
Бюджет аппарата акима города Жанатас на 2026 год
Категория
Cумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
І. ДОХОДЫ

2) шығындар – 144 145 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -60 762 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 60 762 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 60 762 мың теңге.
Аталған шешімнің 1-1, 2-1, 3-1, 4-1, 5-1, 6-1, 7-1, 8-1, 9-1, 10-1 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Сарысу аудандық мәслихат төрағасы Ш. Мұсабеков
Сарысу аудандық мәслихатының
2026 жылғы 24 ақпандағы
№ 54-2 шешіміне 1-қосымша
Сарысу аудандық мәслихатының
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 49-2 шешіміне 1-1 қосымша
2026 жылға арналған Жаңатас қаласы әкімі аппаратының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР