Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2025 жылдың 22 желтоқсандағы № 44-5 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2026 жылғы 3 маусымдағы № 54-4 шешімі
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 44-5 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5838480 мың теңге;
салықтық түсімдер - 4870587 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 61541 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 12414 мың теңге;
трансферттер түсімі - 893938 мың теңге;
2) шығындар - 5941783 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 46839 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 138400 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 91561 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -150142 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Т. Рыскулова от 22 декабря 2025 года № 44-5 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 3 июня 2026 года № 54-4
Маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Т.Рыскулова "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года № 44-5 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5838480 тысяч тенге;
налоговые поступления – 4870587 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 61541 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 12414 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 893938 тысяч тенге;
2) затраты – 5941783 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 46839 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 138400 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 91561 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -0 тысяч тенге; 5) дефицит (профицит) бюджета - -150142 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру(профицитін пайдалану) - 150142 мың теңге;
қарыздар түсімі - 138400 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 91561 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 103303 мың теңге."
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Е. Абуталипов
2026 жылғы 03 маусымдағы №54-4
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаттың
шешіміне қосымша

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 150142 тысяч тенге;
поступление займов- 138400 тысяч тенге;
погашение займов -91561 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 103303 тысяч тенге.
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Е. Абуталипов
Приложение к решению
маслихата района Т.Рыскулова
от 03 июня 2026 года № 54-4
Приложение 1 к решению
маслихата района Т.Рыскулова

26658
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1223565
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
322972
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
322972
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
613339
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
82175
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4950
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
100757
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5450
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
134021
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
285986
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
86240
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86240
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
201014
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1162
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
36069
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
148783
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
15000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
415483
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
82792
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
73438
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
9354
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
282585
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
282585
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

26658
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1223565
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
322972
005
Государственная адресная социальная помощь
322972
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
613339
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
82175
006
Оказание жилищной помощи
4950
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
100757
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5450
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
134021
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
285986
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
86240
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
86240
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
201014
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1162
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы
36069
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
148783
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
15000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
415483
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
82792
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
73438
028
Развитие коммунального хозяйства
9354
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
282585
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
282585
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

29968
006
Ауданның облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кеңттердің, ауылдардың ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезеңінде жүргізілетін жерге орналастыру
7726
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30975
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
30975
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
38733
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
38733
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
38733
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0
12
Көлік және коммуникация
119264
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
119264
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
35326
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
83938
13
Басқалар
402267
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
84888
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
84888
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
317379
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
317379
14
Борышқа қызмет көрсету
326519
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
326519
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
326519
15
Трансферттер
1571
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1571
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1570
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
1
IІІ.Таза бюджетті кредиттеу
46839
5
Бюджеттік кредиттер
138400
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
138400
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі

29968
006
Землеустройство при установлении границ районов, городов районного значения, городов районного значения, поселков, поселков, сельских округов
7726
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
30975
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30975
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
38733
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
38733
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
38733
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0
12
Транспорт и коммуникации
119264
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
119264
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
35326
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
83938
13
Прочие
402267
452
Отдел финансов района (города областного значения)
84888
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
84888
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
317379
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
317379
14
Обслуживание долга
326519
452
Отдел финансов района (города областного значения)
326519
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
326519
15
Трансферты
1571
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1571
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1570
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1
IІІ.Чистое бюджетное кредитование
46839
5
Бюджетные кредиты
138400
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
138400
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)