Меркі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 52-2 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2026 жылғы 30 наурыздағы № 56-4 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 96-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасы негізінде аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы №52-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 10475203 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5866755 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 98720 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 75000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4434728 мың теңге;
2) шығындар – 10783538 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –122897 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 216250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 93353 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – - 431232 мың теңге;

О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 52-2 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 30 марта 2026 года № 56-4
В соответствии с пунктом 4 статьи 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года №52-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год, в следующих объемах:
1) доходы – 10475203 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5866755 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 98720 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 75000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4434728 тысяч тенге;
2) затраты – 10783538 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 122897 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 216250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 93353 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -431232 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 431232 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі -216250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 93353 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 308335 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Меркі аудандық мәслихатының төрағасы М.Көкрекбаев
Меркі аудандық мәслихатының
2026 жылғы 30 наурыздағы
№ 56-4 шешіміне қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге 2026
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3

6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 431232 тысяч тенге;
поступление займов -216250 тысяч тенге;
погашение займов -93353 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 308335 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Меркенского районного маслихата М.Кокрекбаев
Приложение к решению
маслихата Меркенского района
от 30 марта 2026 года № 56-4
Районный бюджет на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге 2026
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3

24864
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
15319
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
307487
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
72695
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2997
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
149606
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6228
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
16933
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
59028
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
741120
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
154103
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4498
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
028
Зорлық-зомбылық немесе зорлық-зомбылық қаупі салдарынан қиын жағдайға тап болған Тәуекел тобындағы адамдарға көрсетілетін қызметтер
37937
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
518344
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
23738
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3215502
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2786215
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
515412
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
30000
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

24864
019
Оказание специальных социальных услуг в сфере социальной защиты в условиях оказания услуг на дому
15319
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
307487
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
72695
006
Оказание жилищной помощи
2997
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
149606
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6228
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16933
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
59028
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
741120
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
154103
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4498
021
Капитальные расходы государственного органа
1000
028
Услуги, оказываемые лицам из группы риска, оказавшимся в трудной ситуации вследствие насилия или угрозы насилия
37937
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
518344
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23738
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10000
094
Выдача жилищных сертификатов в качестве социальной помощи
10000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3215502
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2786215
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
515412
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
30000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах