О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 49-2 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 21 мая 2026 года № 56-2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года №49-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №219265) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 462 289 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 462 513 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 666 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 477 900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 510 210 тысяч тенге;
2) затраты – 9 131 333 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 61 071 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 99 475 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 404 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -61 914 тысяч тенге;

Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 49-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2026 жылғы 21 мамырдағы № 56-2 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2 тармағымен.
ШЕШТІ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы №49-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №219265 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 462 289 мың теңге;
салықтық түсімдер – 6 462 513 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 666 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 477 900 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 510 210 мың теңге;
2) шығындар – 9 131 333 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 61 071 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 99 475 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38 404 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -61 914 мың теңге;

6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 730 115 тысяч тенге:
поступления займов – 99 475 тысяч тенге;
погашение займов – 37 561 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 668 201 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению".
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Жамбылского районного маслихата М. Шайдаев
Приложение к решению
№*** Жамбылского районного маслихата

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 730 115 мың теңге;
қарыздар түсімі – 99 475 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 561 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 668 201 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық мәслихат төрағасы М. Шайдаев
Жамбыл аудандық мәслихатының

7693
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
37917
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
41871
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41871
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
41871
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
873772
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
212000
005
Государственная адресная социальная помощь
167000
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
45000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
550686
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
56225
006
Оказание жилищной помощи
2000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
87617
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4048
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3000
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
397796
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91086
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
79911
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
8000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2175
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

7693
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдардың құрылмаған елді мекендердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
37917
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
41871
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
41871
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
41871
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
873772
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
212000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
167000
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
45000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
550686
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
56225
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
87617
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4048
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
3000
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
397796
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91086
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79911
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
2175
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

23667
010
Капитальные расходы государственного органа
200
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6200
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
265053
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
87874
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
174532
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2647
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
036
Развитие газотранспортной системы
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
108373
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
15650
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
15650
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2000
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2000
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
36083
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
35638
006
Капитальные расходы государственного органа
445
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
49973
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
36829
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
12744
007
Капитальные расходы государственного органа
400
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4667
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
4667
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34522
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
34522
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

23667
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
6200
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
265053
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87874
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
174532
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
2647
09
Отын энергетика және жер қойнауын пайдалану
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
108373
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
15650
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
15650
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2000
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2000
462
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
36083
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35638
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
445
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
49973
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36829
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
12744
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4667
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
4667
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34522
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
34522
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер