Жамбыл облысы Жамбыл ауданының кейбір елді мекендерінің әкімшілік бағыныстылығын және ауылдық округтердің шекараларын өзгерту туралы
Жамбыл облысы Жамбыл облысы әкімдігінің 2026 жылғы 5 мамырдағы № 88 бірлескен қаулысы және Жамбыл облыстық мәслихатының 2026 жылғы 5 мамырдағы № 33-5 шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 11-бабының 2), 3) тармақшаларына сәйкес, Жамбыл облысы Жамбыл ауданы әкімдігі мен мәслихатының бірлескен ұсынысы негізінде Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы бірлескен Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы мен Жамбыл облыстық мәслихатының шешіміне сәйкес:
1) Жамбыл ауданы Айша бибі ауылдық округінің әкімшілік бағынысына Бәйтерек ауылының аумағы енгізілсін және оның әкімшілік бағыныстылығы өзгертілсін;
2) Жамбыл ауданы Аса ауылдық округінің әкімшілік бағынысына Құмтиын ауылының аумағы енгізілсін және оның әкімшілік бағыныстылығы өзгертілсін;
3) Жамбыл ауданы Қарасу ауылдық округінің әкімшілік бағынысына Сеңгірбай ауылының аумағы енгізілсін және оның әкімшілік бағыныстылығы өзгертілсін. 2. Осы бірлескен Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы мен Жамбыл облыстық мәслихаты шешімінің қосымшасына сәйкес:
1) Жамбыл ауданы Бәйтерек ауылының жалпы көлемі 198,0 гектар жерін Айша бибі ауылдық округінің шекарасына қосу жолымен Айша бибі ауылдық округі шекарасының жалпы көлемі 3309,5641 гектар болып өзгертілсін;
2) Жамбыл ауданы Құмтиын ауылының жалпы көлемі 282,0 гектар жерін Аса ауылдық округінің шекарасына қосу жолымен Аса ауылдық округі шекарасының жалпы көлемі 2959,8 гектар болып өзгертілсін;
3) Жамбыл ауданы Сеңгірбай ауылының жалпы көлемі 195,0 гектар жерін Қарасу ауылдық округінің шекарасына қосу жолымен Қарасу ауылдық округі шекарасының жалпы көлемі 2186,3535 гектар болып өзгертілсін;

Об изменении административной подчиненности некоторых населенных пунктов и границ сельских округов Жамбылского района Жамбылской области
Совместное постановление акимата Жамбылской области от 5 мая 2026 года № 88 и решение Жамбылского областного маслихата от 5 мая 2026 года № 33-5
В соответствии с подпунктами 2), 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании совместного предложения акимата и маслихата Жамбылского района Жамбылской области акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. В соответствии с настоящим совместным постановлением акимата Жамбылской области и решением Жамбылского областного маслихата:
1) включить территорию села Байтерек в административное подчинение Айша бибинского сельского округа Жамбылского района и изменить его административную подчиненность;
2) включить территорию села Кумтиын в административное подчинение Асинского сельского округа Жамбылского района и изменить его административную подчиненность;
3) включить территорию села Сенгирбай в административное подчинение Карасуского сельского округа Жамбылского района и изменить его административную подчиненность.
2. Согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата Жамбылской области и решению Жамбылского областного маслихата:
1) изменить границы Айша бибинского сельского округа путҰм присоединения 198,0 гектаров земель села Байтерек Жамбылского района, установив общую площадь Айша бибинского сельского округа 3309,5641 гектаров;
2) изменить границы Асинского сельского округа путҰм присоединения 282,0 гектаров земель села Кумтиын Жамбылского района, установив общую площадь Асинского сельского округа 2959,8 гектаров;
3) изменить границы Карасуского сельского округа путҰм присоединения 195,0 гектаров земель села Сенгирбай Жамбылского района, установив общую площадь Карасуского сельского округа 2186,3535 гектаров;

4) Жамбыл ауданы Құмтиын ауылының жалпы көлемі 282,0 гектар жерін Аса ауылдық округінің шекарасына қосу, Сеңгірбай ауылының жалпы көлемі 195,0 гектар жерін Қарасу ауылдық округінің шекарасына қосу жолымен Қаракемер ауылдық округі шекарасының жалпы көлемі 1682,59 гектар болып өзгертілсін.
3. Осы бірлескен Жамбыл облысы әкімдігі қаулысының және Жамбыл облыстық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау Жамбыл облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

4) изменить границы Каракемерского сельского округа путҰм присоединения 282,0 гектаров земель села Кумтиын Жамбылского района к границам Асинского сельского округа и 195,0 гектаров земель села Сенгирбай Жамбылского района к границам Карасуского сельского округа, установив общую площадь Каракемерского сельского округа 1682,59 гектаров.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Жамбылской области и решения Жамбылского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Жамбылской области.