"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі мен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің қарамағындағы террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуын ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 18 қаңтардағы № 14 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2026 жылғы 18 маусымдағы № 250 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1 . "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі мен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің қарамағындағы террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуын ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 18 қаңтардағы № 14 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31743 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Мемлекеттік еңбек инспекциясы комитетінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің қарамағындағы террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуын ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Мемлекеттік еңбек инспекциясы комитетінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің қарамағындағы террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуын ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі мен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің қарамағындағы террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуын ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Мемлекеттік еңбек инспекциясы комитетінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің қарамағындағы террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуын ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулық";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 18 января 2023 года № 14 "Об утверждении инструкции по организации антитеррористической защиты объектов, уязвимых в террористическом отношении, находящихся в ведении Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 18 июня 2026 года № 250
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 1 июля 2026 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 18 января 2023 года № 14 "Об утверждении инструкции по организации антитеррористической защиты объектов, уязвимых в террористическом отношении, находящихся в ведении Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31743) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении инструкции по организации антитеррористической защиты объектов, уязвимых в террористическом отношении, находящихся в ведении Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Комитета государственной инспекции труда Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по организации антитеррористической защиты объектов, уязвимых в террористическом отношении, находящихся в ведении Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Комитета государственной инспекции труда Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
в Инструкции по организации антитеррористической защиты объектов, уязвимых в террористическом отношении, находящихся в ведении Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Инструкция по организации антитеррористической защиты объектов, уязвимых в террористическом отношении, находящихся в ведении Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Комитета государственной инспекции труда Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Мемлекеттік еңбек инспекциясы комитетінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің қарамағындағы террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуын ұйымдастыру жөніндегі осы нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) "Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-2-бабының 1-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 6 мамырдағы № 305 қаулысымен бекітілген террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуын ұйымдастыруға қойылатын талаптарға сәйкес әзірленді.
Нұсқаулық Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік), Министрліктің Мемлекеттік еңбек инспекциясы комитетінің және Министрліктің Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитеттер) қарамағындағы террористік тұрғыдан осал объектілердің қорғалуын қамтамасыз етудің жалпы тәсілдерін, оның ішінде күзетті ұйымдастыруды, өткізу және объектішілік режимдерді жүзеге асыруды, сондай-ақ тиісті құжаттаманы жүргізуді нақтылайды.";
2-тармақтың бірінші және екінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 12 сәуірдегі № 234 қаулысымен бекітілген Объектілерді террористік тұрғыдан осал объектілерге жатқызу қағидалары мен өлшемшарттарына сәйкес террористік тұрғыдан осал объектілерге жатқызылған Министрлік пен Комитеттердің қарамағындағы объектілерге (бұдан әрі – объектілер) қолданылады және мыналардың пайдалануына арналған:
Министрлік пен Комитеттердің объектілерінің терроризмге қарсы қорғалу іс-шараларын жүргізуді қамтамасыз ететін объектілердің басшылары мен персоналы;";
4-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) объектілердің персоналы – Министрлік пен Комитеттердің қарамағындағы террористік тұрғыдан осал объектінің басшылары, жұмыскерлері, қызметкерлері;";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) келуші – өзінің жеке мұқтажы бойынша объектілердің ғимаратында орналасқан Қазақстан Республикасының азаматы, шетел азаматы немесе азаматтығы жоқ адам;";
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) объектілердің қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі қызметкерлер – Министрлік пен Комитеттердің объектісінде күзет функцияларына және өткізу режимінің сақталуына жауап беретін объектілердің жұмыскерлері немесе объектінің басшысымен объектіні күзету қызметтерін көрсету туралы шарт жасасқан күзет қызметі субъектілерінің қызметкерлері;";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Инструкция по организации антитеррористической защиты объектов, уязвимых в террористическом отношении, находящихся в ведении Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Комитета государственной инспекции труда Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Инструкция), разработана в соответствии с пунктом 1 статьи 10-2 Закона Республики Казахстан "О противодействии терроризму" и требованиями к организации антитеррористической защиты объектов, уязвимых в террористическом отношении, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2021 года № 305.
Инструкция детализирует общие подходы к обеспечению защищенности объектов, уязвимых в террористическом отношении, находящихся в ведении Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство), Комитета государственной инспекции труда Министерства и Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства (далее – Комитеты), в том числе организации охраны, осуществления пропускного и внутри объектового режимов, а также ведению соответствующей документации.";
абзацы первый и второй пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2. Настоящая Инструкция распространяется на объекты, находящиеся в ведении Министерства и Комитетов, отнесенные к объектам, уязвимым в террористическом отношении, в соответствии с Правилами и критериями отнесения объектов к уязвимым в террористическом отношении, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2021 года № 234 (далее – объекты) и предназначена для использования:
руководителями и персоналом объектов, обеспечивающими проведение мероприятий по антитеррористической защите объектов Министерства и Комитетов;";
в пункте 4:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) персонал объектов – руководители, работники, сотрудники объекта, уязвимого в террористическом отношении, находящегося в введении Министерства и Комитетов;";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) посетитель – гражданин Республики Казахстан, иностранный гражданин или лицо без гражданства, находящийся в здании объектов по своим личным нуждам;";
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) сотрудники по обеспечению безопасности объектов – работники объектов, отвечающие за функции охраны и соблюдения пропускного режима на объекте Министерства и Комитетов или сотрудники субъектов охранной деятельности, заключившие договор об оказании охранных услуг по объекту с руководителем объекта;";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Жалға алынған ғимаратқа (үй-жайға) орналасқан кезде Министрлік пен Комитеттердің қарамағындағы террористік тұрғыдан осал объектілердің басшылары жалдау шартында объектінің терроризмге қарсы қорғалу паспортын әзірлейтін, объектіні күзетуді, объектіні қазіргі заманғы инженерлік-техникалық құралдармен жарақтандыруды, олардың үздіксіз жұмыс істеуін бақылауды, өткізу режимін ұйымдастыруды және осы іс-шараларды қаржыландыруды жүзеге асыратын тараптарды айқындауды қамтамасыз етеді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Министрлік пен Комитеттердің қарамағындағы террористік тұрғыдан осал объектілерде объектінің ерекшелігіне сәйкес келетін өткізу режимі белгіленеді.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Оқу іс-шараларын объектілердің басшылары персоналмен, ал күзет қызметі субъектілерінің басшылары – Министрлік пен Комитеттердің объектісін күзетуге тартылатын қызметкерлермен ұйымдастырады.";
29-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Министрлік пен Комитеттердің қарамағындағы террористік тұрғыдан осал объектілердің басшылары немесе өзге де лауазымды адамдары мынадай қауіпсіздік шараларын қабылдайды:";
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Министрлік пен Комитеттердің қарамағындағы объектілердің қызметін тоқтата тұру;";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Паспорттың жобасы объектінің басшысы объектіні астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың террористік тұрғыдан осал объектілерінің тізбесіне (бұдан әрі – аумақтық тізбе) қосу туралы тиісті хабарлама алған сәттен бастап қырық бес жұмыс күні ішінде жасалады.";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Министрлік пен Комитеттердің террористік тұрғыдан осал объектілерін инженерлік-техникалық жабдықпен жарақтандыруға қойылатын талаптар";
көрсетілген нұсқаулықтың 1-қосымшасында:
оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің,
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің
Мемлекеттік еңбек инспекциясы
комитетінің және
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің
Халықты әлеуметтік қорғау
саласындағы реттеу және
бақылау комитетінің
қарамағындағы террористік
тұрғыдан осал объектілердің
терроризмге қарсы қорғалуын
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулыққа 1-қосымша";
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Министрлік пен Комитеттердің объектілеріне алып өтуге тыйым салынған негізгі заттардың тізбесі";
көрсетілген нұсқаулықтың 2-қосымшасы осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген нұсқаулықтың 3-қосымшасында:
оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің,
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің
Мемлекеттік еңбек инспекциясы
комитетінің және Қазақстан
Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің Халықты
әлеуметтік қорғау саласындағы
реттеу және бақылау
комитетінің қарамағындағы
террористік тұрғыдан осал
объектілердің терроризмге
қарсы қорғалуын ұйымдастыру
жөніндегі нұсқаулыққа
3-қосымша";
көрсетілген нұсқаулықтың 4-қосымшасында:
оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің,
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің
Мемлекеттік еңбек инспекциясы
комитетінің және Қазақстан
Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің Халықты
әлеуметтік қорғау саласындағы
реттеу және бақылау
комитетінің қарамағындағы
террористік тұрғыдан осал
объектілердің терроризмге
қарсы қорғалуын ұйымдастыру
жөніндегі нұсқаулыққа
4-қосымша".

"5. Руководители объектов, уязвимых в террористическом отношении, находящихся в ведении Министерства и Комитетов, при размещении в арендуемом здании (помещении) обеспечивают в договоре аренды определение сторон, разрабатывающих паспорт антитеррористической защищенности объекта, осуществляющих его охрану и оснащение современными инженерно-техническими средствами, контроль за их бесперебойным функционированием, организацию пропускного режима и финансирование данных мероприятий.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. На объектах, уязвимых в террористическом отношении, находящихся в ведении Министерства и Комитетов, устанавливается пропускной режим, соответствующий специфике объекта.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Учебные мероприятия организуются руководителями с персоналом объектов, а руководителями субъектов охранной деятельности – с привлекаемыми к охране объекта Министерства и Комитетов работниками.";
в пункте 29:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"29. Руководителями или иными должностными лицами объектов, уязвимых в террористическом отношении, находящихся в ведении Министерства и Комитетов применяются следующие меры безопасности:";
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"приостановление деятельности объектов, находящихся в ведение Министерства и Комитетов;";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Проект паспорта составляется в течение сорока пяти рабочих дней с момента получения руководителем объекта соответствующего уведомления о включении объекта в перечень объектов, уязвимых в террористическом отношении столицы, области, города республиканского значения (далее – территориальный перечень).";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Требования к оснащению объектов Министерства и Комитетов, уязвимых в террористическом отношении, инженерно-техническим оборудованием";
в приложении 1 к указанной инструкции:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Инструкции по организации
антитеррористической защиты
объектов, уязвимых в
террористическом отношении,
находящихся в ведении
Министерства труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан,
Комитета государственной
инспекции труда
Министерства труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
и Комитета регулирования
и контроля в сфере социальной
защиты населения
Министерства труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан";
заголовок изложить в следующей редакции:
"Перечень основных предметов, запрещенных к проносу на объекты Министерства и Комитетов";
приложение 2 к указанной инструкции изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в приложении 3 к указанной инструкции:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 3
к Инструкции по организации
антитеррористической защиты
объектов, уязвимых в
террористическом отношении,
находящихся в ведении
Министерства труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан,
Комитета государственной
инспекции труда
Министерства труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
и Комитета регулирования
и контроля в сфере социальной
защиты населения
Министерства труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан";
в приложении 4 к указанной инструкции:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 4
к Инструкции по организации
антитеррористической защиты
объектов, уязвимых в
террористическом отношении,
находящихся в ведении
Министерства труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан,
Комитета государственной
инспекции труда
Министерства труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан и
Комитета регулирования
и контроля в сфере
социальной защиты населения
Министерства труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан".

2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Қауіпсіздік департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін күнтізбелік бес күн ішінде оны мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
А. Ертаев
бұйрығына қосымша/
"Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің,
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің
Мемлекеттік еңбек инспекциясы
комитетінің және Қазақстан
Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің Халықты
әлеуметтік қорғау саласындағы
реттеу және бақылау
комитетінің қарамағындағы
террористік тұрғыдан осал
объектілердің терроризмге
қарсы қорғалуын ұйымдастыру
жөніндегі нұсқаулыққа
2-қосымша
Министрлік пен Комитеттердің объектілерінің терроризмге қарсы қауіпсіздігі мәселелері бойынша профилактикалық және оқу іс-шаралары тақырыптарының нұсқалары
№ р/с
Тақырып атауы
Өткізу нысаны
1
Қазақстан Республикасының Терроризмге қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасының талаптары. Объектіде терроризм актісі жасалған жағдайларда жауаптылық.
Дәріс
2
Терроризмнің мәні мен қоғамдық қауіптілігі, террористік сипаттағы әрекеттерді жасағаны үшін жауапкершілік.
Дәріс
3
Террористік тұрғыдан осал объектінің ерекшеліктері, оған терроризм актісі жасалған жағдайда ықтимал салдарлар.
Дәріс
4
Өткізу пунктінде көлік құралдары мен адамдарды тексеруді жүргізу тәртібі. Үй-жайларды тексеру, жарылғыш құрылғыларды қою орындарын анықтау.
Дәріс
5
Террористік сипаттағы ықтимал қатерлерге ден қою жөніндегі іс-қимылдардың мазмұны мен кезектілігі.
Дәріс
6
Терроризм актісін өткізу қаупі туралы анонимді телефон қоңырауын алған кезде Министрлік пен Комитеттердің объектісі персоналының іс-қимыл тәртібі.
Нұсқаулық-әдістемелік сабақтар
7
Иесіз заттарды, күдікті затты немесе күдікті адамдарды анықтаған кезде Министрлік пен Комитеттердің объектісі персоналының іс-қимыл тәртібі.
Нұсқаулық-әдістемелік сабақтар
8
Министрлік пен Комитеттердің объектісі персоналының объектіге қарулы шабуыл жасау кезіндегі іс-қимыл тәртібі.
Нұсқаулық-әдістемелік сабақтар
9
Министрлік пен Комитеттердің объектісі персоналының кепілге алу кезіндегі іс-қимылдарының тәртібі.
Нұсқаулық-әдістемелік сабақтар
10
Терроризмге қарсы қорғаудың инженерлік-техникалық құралдарын пайдалану ережесі.
Нұсқаулық-әдістемелік сабақтар
11
Терроризм актісі қаупі төнген немесе жасалған кезде Министрлік объектісінің және Комитеттердің персоналын, оның келушілерін хабардар ету тәртібі.
Практикалық сабақтар
12
Министрлік пен Комитеттердің объектісінің персоналын, оған келушілерді эвакуациялауды ұйымдастыру.
Практикалық сабақтар
13
Алғашқы медициналық көмек көрсету (атыс, сынық жаралар, тесілген жаралар, жыртылған жаралар, күйіктер, сүйектердің сынуы, буындардың шығуы, көміртегі тотығымен және басқа да улы заттармен улану, шок жағдайлары, контузия, мидың шайқалуы).
Практикалық сабақтар

2. Департаменту безопасности Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
А. Ертаев
Приложение к приказу/
Приложение 2
к Инструкции по организации
антитеррористической защиты
объектов, уязвимых в
террористическом отношении,
находящихся в ведении
Министерства труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан,
Комитета государственной
инспекции труда Министерства
труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан и
Комитета регулирования
и контроля в сфере
социальной защиты населения
Министерства труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
Варианты тематик профилактических и учебных мероприятий по вопросам антитеррористической безопасности объектов Министерства и Комитетов
№ п/п
Наименование темы
Форма проведения
1
Требования законодательства Республики Казахстан в области противодействия терроризму. Ответственность в случаях совершении акта терроризма на объекте.
Лекция
2
Сущность и общественная опасность терроризма, ответственность за совершение действий террористического характера.
Лекция
3
Особенности объекта, уязвимого в террористическом отношении, возможные последствия в случае совершения на него акта терроризма.
Лекция
4
Порядок проведения осмотра транспортных средств и людей на пропускном пункте. Техника осмотра помещений, выявления возможных мест закладки взрывных устройств.
Лекция
5
Содержание и очередность действий по реагированию на вероятные угрозы террористического характера.
Лекция
6
Порядок действий персонала объекта Министерства и Комитетов при получении анонимного телефонного звонка об угрозе проведения акта терроризма.
Инструкторско-методические занятия
7
Порядок действий персонала объекта Министерства и Комитетов при обнаружении бесхозных вещей, подозрительного предмета или подозрительных лиц.
Инструкторско-методические занятия
8
Порядок действий персонала объекта Министерства и Комитетов при вооруженном нападении на объект.
Инструкторско-методические занятия
9
Порядок действии персонала объекта Министерства и Комитетов при захвате заложников.
Инструкторско-методические занятия
10
Правила использования инженерно-технических средств антитеррористической защиты.
Инструкторско-методические занятия
11
Порядок оповещения персонала объекта Министерства и Комитетов, его посетителей при угрозе или совершении акта терроризма.
Практические занятия
12
Организация эвакуации персонала объекта Министерства и Комитетов, его посетителей.
Практические занятия
13
Оказание первый медицинской помощи (огнестрельных, осколочных ранениях, колото-резаных, рваных ранах, ожогах, переломах костей, вывихах суставов, отравлениях угарным газом и иными токсичными веществами, шоковых состояниях, контузии, сотрясении мозга).
Практические занятия