"EMA Ltd" жеке компаниясына жер учаскесіне қауымдық сервитут белгілеу туралы
Абай облысы Жаңасемей ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 15 сәуірдегі № 108 қаулысы
"Абай облысы Жаңасемей ауданның жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұсынған материалдарды қарап, Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 69-бабына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 2-тармағына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "EMA Ltd" жеке компаниясының 2026 жылғы 3 наурыздағы № 02/03-41 хаты негізінде, Жаңасемей ауданы, Ертіс ауылдық округі, Мұқыр ауылынан оңтүстікке қарай 4 км жерде орналасқан, кадастрлык нөмері 23-340-146-818, жалпы алаңы 0,072 га жер учаскесіне "EMA Ltd" жеке компаниясына "тәулігіне 41 тонна қуаттылығы бар мал сою кәсіпорнына апаратын кірме автомобиль жолдарын пайдалану және оларды күтіп-ұстау мақсатында 3 жыл мерзімге шектеулі нысаналы пайдалану қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "EMA Ltd" жеке компаниясының жұмыстарды бастар алдында жер учаскесінің орналасқан жері бойынша жер пайдаланушымен Қазақстан Республикасының заңнамада белгіленген тәртіпте жер учаскесін шектеулі пайдалану шартын жасасын.
3. "Абай облысы Жаңасемей ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі қаулыға қол қойылғаннан кейін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік меншікте тұрған және жер пайдалануға берілмеген жер учаскесін шектеулі нысаналы пайдалану шартын жасасын.
4. "EMA Ltd" жеке компаниясы жұмыстар жүргізу барысында жер учаскесіне келтірілген бұзушылықтар болған жағдайда, жер учаскесін бастапқы мақсатына сәйкес пайдалануға жарамды күйге келтіруді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Ж. Ж. Сайлаубековке жүктелсін.
Аудан әкімінің м. а С. Омаргазин

Об установлении публичного сервитута на земельный участок частной компании "EMA Ltd"
Постановление акимата района Жаңасемей области Абай от 15 апреля 2026 года № 108
Рассмотрев материалы, представленные государственным учреждением "Отдел земельных отношений района Жаңасемей области Абай", в соответствии со статьей 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, пункта 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. На основании письма частной компании "EMA Ltd" от 3 марта 2026 года № 02-03/41 "EMA Ltd" установить публичный сервитут право ограниченного целевого пользования сроком на 3 года на земельного участка площадью 0,072 га, кадастровый номер 23-340-146-818, расположенные на территории района Жанасемей, Иртышский сельский округ, в 4 км южнее село Мукур, для пользования и обслуживания подъездных дорог к Предприятию по убою скота мощностью 41тн/сут.
2. Частной компании" "EMA Ltd" перед началом работ заключить договор ограниченного пользования земельным участком с землепользователем по месту нахождения земельного участка в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан..
3. Государственному учреждению "отдел земельных отношений Жанасемейского района Абайской области" после подписания постановления заключить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке договор ограниченного целевого использования земельного участка, находящегося в государственной собственности и не предоставленного в землепользование.
4. Частной компании "EMA Ltd" обеспечить приведение земельного участка в пригодное для использования состояние в соответствии с первоначальным назначением при наличии нарушений, причиненных земельному участку в ходе проведения работ
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Сайлаубекова Ж. Ж.
И. о акима района С. Омаргазин