О внесении изменений и дополнения в решение маслихата района Мақаншы от 26 ноября 2024 года № 14-89/VIII "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение маслихата района Мақаншы области Абай от 30 июля 2026 года № 39-272/VIII
маслихат района Мақаншы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Мақаншы "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" от 26 ноября 2024 года № 14-89/VIII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 389-18) следующие изменения и дополнения:
в приложении утвержденных указанным решением:
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально, один раз в год), осуществляется с месяца обращения.";
подпункты 6), 7), 8) пункта 7 исключить.
подпункт 3) пункта 11 изложить в новой редакции:
"3) один из нижеперечисленных документов, подтверждающих факт наличия оснований для отнесения к категории нуждающихся:
документ, подтверждающий факт причиненного ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия;
документ, подтверждающий факт причиненного ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие пожара;
документ, подтверждающий факт наличия социально значимого заболевания.";
пункт 21 дополнить в следующей редакции:
"При исчислении и оказании социальной помощи все суммы, исчисленные в тиынах, подлежат округлению до одного тенге независимо от суммы тиынов.";
подпункт 3) пункта 22 изложить в новой редакции:
"3) направления получателя на проживание в центры оказания специальных социальных услуг;";
в пункте 27:
цифры "29" заменить цифрами "27";
третий абзац пункта 28 изложить в следующей редакции:
"По заявкам о суммах потребности на выплату социальной помощи, поступившим после 27 числа месяца, уполномоченный орган по оказанию социальной помощи перечисляет денежные средства в Государственную корпорацию после 1 числа следующего месяца.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности председателя маслихата района Мақаншы Л. Турарова
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель управления координации
занятости и социальных программ
области Абай
____________________А.Нурлыбек
"___" ____________ 2026 год

Мақаншы ауданы мәслихатының 2024 жылғы 26 қарашадағы № 14-89/VIII "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Абай облысы Мақаншы ауданы мәслихатының 2026 жылғы 30 шілдедегі № 39-272/VIII шешімі
Мақаншы ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мақаншы ауданы мәслихатының "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2024 жылғы 26 қарашадағы № 14-89/VIII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 389-18 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген қосымшада:
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мезгіл-мезгіл (ай сайын, тоқсан сайын, жылына бір рет) көрсетіледі, өтініш берілген айдан бастап жүзеге асырылады.";
7-тармақтың 6), 7), 8) тармақшалары алынып тасталынсын.
11-тармақтың 3) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"3) мұқтаждар санатына жатқызу негіздерінің болу фактісін растайтын төменде санамаланған құжаттардың бірі:
дүлей зілзала салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келу фактісін растайтын құжат;
өрт салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келу фактісін растайтын құжат;
әлеуметтік мәні бар сырқатының болу фактісін растайтын құжат.";
21-тармақ келесі редакцияда толықтырылсын:
"Әлеуметтік көмекті есептеу және көрсету кезінде тиынмен есептелген барлық сомалар тиын сомасына қарамастан, бір теңгеге дейін дөңгелектеледі.";
22-тармақтың 3) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"3) алушы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарына тұруға жіберілгенде;";
27-тармақта:
"29" деген цифрлар "27" деген цифрлармен ауыстырылсын;
28-тармақтың үшінші абзацы келесі редакцияда жазылсын:
"Айдың 27-і күнінен кейін түскен әлеуметтік көмек төлеуге сұраныс сомалары туралы өтінімдер бойынша ақшалай қаражатты әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті орган келесі айдың 1-і күнінен кейін мемлекеттік корпорацияға аударады.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Лауазымы Аты-жөні
"КЕЛІСІЛДІ"
Абай облысының жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламаларды
үйлестіру басқармасының басшысы
________________А.Нұрлыбек
2026 жылғы "___"___________