Қала әкімдігінің 2023 жылғы 3 наурыздағы № 172 "Семей қаласына бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу жөніндегі іс - шараларды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Семей қаласының әкімдігінің 2026 жылғы 3 сәуірдегі № 434 қаулысы
Қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қала әкімдігінің "Семей қаласына бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу жөніндегі іс - шараларды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" 2023 жылғы 3 наурыздағы № 172 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30-18 болып тіркелген), (әкімдіктің 2024 жылғы 4 шілдедегі № 558 қаулысымен енгізілген өзгерістермен), келесідей өзгерістер енгізілсін:
осы қаулының қосымшасына сәйкес қосымшадағы Ережеге өзгерістер енгізілсін.
2. "Семей қаласының тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (Д. Т. Шаяхметова) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
осы қаулыдан туындайтын тиісті шараларды қабылдасын;
осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Семей қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Рустам Ерболович Айткуловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді.
Қала әкімі А. Кожанбаев
Қала әкімдігінің
2026 жылғы " 3 " сәуірдегі
№ 434 қаулысына
қосымша
Семей қаласына бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу жөніндегі іс - шараларды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларына енгізілетін өзгерістер
1. 1 - тараудың 2 - тармағында:
3) тармақшада:
"шатырлары," сөзінен кейін "кіреберіс жерлердегі қорғауыштар (қалқалар)," деген сөздермен толықтырылсын.
2. 9) тармақша келесідей редакцияда жазылсын:
"көппәтерлі тұрғын үй пәтерлері, тұрғын емес үй - жайларының меншік иелері жиналысы (бұдан әрі – жиналыс) - кондоминиум нысанын басқаруға қатысты шешімдерді ұжымдық талқылауды және (немесе) қабылдауды қамтамасыз ететін жоғары басқару органы";

О внесении изменений в постановление акимата города от 3 марта 2023 года № 172 "Об утверждении Правил организации и проведения мероприятий по текущему или капитальному ремонту фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика городу Семей"
Постановление акимата города Семей области Абай от 3 апреля 2026 года № 434
Акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города "Об утверждении Правил организации и проведения мероприятий по текущему или капитальному ремонту фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика городу Семей" от 3 марта 2023 года № 172 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30-18), (с изменениями, внесенными постановлением акимата от 4 июля 2024 года № 558), следующие изменения:
в приложении внести изменения в Правила, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции города Семей области Абай" (Шаяхметова Д. Т.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
принять соответствующие меры, вытекающие из настоящего постановления;
обеспечить размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата города Семей после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением постановления акимата возложить на заместителя акима города Айткулова Рустама Ерболовича.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города А. Кожанбаев
Приложение
к постановлению акимата города
от " 3 " апреля 2026 года
№ 434
Изменения, вносимые в Правила организации и проведения мероприятий по текущему, или капитальному ремонту фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика городу Семей
1. в главе 1 пункте 2:
в подпункте 3):
после слова "крыши," дополнить словами "козырьки (навесы) входных групп,";
1. подпункте 9) изложить в следущей редакции:
"собрание собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома (далее - собрание) - высший орган управления объектом кондоминиума, обеспечивающий коллективное обсуждение и (или) принятие решений, связанных с управлением объектом кондоминиума";
2. дополнить пунктом 10:
"управляющая компания - субъект предпринимательства, оказывающий услуги по управлению объектом кондоминиума на основании заключенного договора управления объектом кондоминиума или протокола собрания собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома";

3. 10 - тармақпен толықтырылсын:
"басқарушы компания - кондоминиум нысанын басқару туралы жасалған шарт немесе көппәтерлі тұрғын үйдің пәтерлері мен тұрғын емес үй -жайларының меншік иелері жиналысының хаттамасы негізінде кондоминиум нысанын басқару бойынша қызмет көрсететін кәсіпкерлік субъектісі;"
4. 11 - тармақпен толықтырылсын:
"пәтерлер (тұрғын емес үй - жайлар) иелерінің кооперативі - кондоминиум нысанын басқару туралы жасалған шарт немесе көппәтерлі тұрғын үйдің пәтерлері мен тұрғын емес үй - жайларының меншік иелері жиналысының хаттамасы негізінде кондоминиум нысанын басқару бойынша қызмет көрсету үшін пәтерлер мен тұрғын емес үй - жайлар иелері құрған коммерциялық емес ұйым";
5. 2 - тарауда:
5 - тармақ келесідей редакцияда жазылсын:
"Семей қаласының әкімдігі көппәтерлі тұрғын үйдің қасбетіне қатысты жұмыстарды мүлік иелері бірлестігімен, пәтерлер (тұрғын емес үй - жайлар) иелерінің кооперативімен немесе басқарушы компаниямен келісе отырып жүзеге асырады.";
6. 6 - тармақ келесідей редакцияда жазылсын:
"Бөлім құрылыс нормаларының талаптарына сәйкес, әрбір көппәтерлі тұрғын үйдің қасбеті мен шатырларының техникалық жағдайын, жұмыстардың көлемін, жөндеу түрін (ағымдағы немесе күрделі) және олардың физикалық тозу дәрежесін анықтауды тексеруді ұйымдастырады".
7. 7 - тармақ алынып тасталсын;
8. 8 - тармақ алынып тасталсын;
9. 3 - тараудың 11) тармағында:
"құны" сөзінен кейін "реконструкциясы," сөзімен толықтырылсын.
10. 3 - тараудың 12 - тармағында:
"жұмыстар бойынша" деген сөздерден кейін "реконструкциясы" сөзімен толықтырылсын;
11. 13 - тармақта:
"жұмыстар бойынша" деген сөздерден кейін "реконструкциясы" сөзімен, "техникалық қадағалау" сөзінен кейін "(күрделі жөндеу жұмыстары жүргізілген жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын;
12. 4 - тараудың 14 - тармағында:
"іс шаралар бойынша" деген сөздерден кейін "реконструкциясы" сөзімен толықтырылсын.

3. дополнить пунктом 11:
"кооператив собственников квартир (нежилых помещений) - организация, образованная собственниками квартир, нежилых помещений для оказания услуг по управлению объектом кондоминиума на основании заключенного договора управления объектом кондоминиума или протокола собрания собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома";
4. в главе 2:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"Акимат города Семей согласует работы, связанные с фасадом многоквартирного жилого дома с объединением собственников имущества, кооперативом собственников квартир (нежилых помещений) или управляющей компанией.";
5. пункт 6 изложить в следующей редакции:
"Отдел в соответствии с требованиями строительных норм, организует обследование технического состояния фасада, кровли каждого многоквартирного жилого дома для определения объема работ, типа ремонта (текущий или капитальный) и установления степени их физического износа".
6. пункт 7 исключить;
7. пункт 8 исключить;
8. в пункте 11 главы 3:
после слова "стоимости" дополнить словом "реконструкции,";
9. в пункте 12 главы 3:
после слов "работ по" дополнить словом "реконструкции,";
10. в пункте 13:
после слов "работ по" дополнить словом "реконструкции,", после слова "надзор" дополнить словами "(при проведении капитального ремонта)";
11. пункте 14 главы 4:
после слов "мероприятий по" дополнить словом "реконструкции,".