Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 15 қарашадағы № 9/65-VIII "Абай облысының елді мекендердің жасыл екпелерін жасау, күтіп-баптау және қорғау қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 35/236-VIII шешімі
Абай облысы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай облысы мәслихатының "Абай облысының елді мекендердің жасыл екпелерін жасау, күтіп-баптау және қорғау қағидаларын бекіту туралы" 2023 жылғы 15 қарашадағы № 9/65-VIII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген, Абай облысы мәслихаты шешімінің қосымшасында:
мемлекеттік тіліндегі қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Абай облысының елді мекендердің жасыл екпелерін жасау, күтіп-баптау және қорғау қағидалары";
орыс тіліндегі қосымшаның тақырыбы өзгеріссіз қалтырылсын;
39-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"39. Ағаштарды кесуді рұқсат беру рәсімдеріне сәйкес уәкілетті органның рұқсаты бойынша осы жер учаскесіне қызмет көрсететін ұйымдар жүргізеді.";
58-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"58. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысымен бекітілген Өсімдіктер мен жануарлардың сирек кездесетiн және құрып кету қаупi төнген түрлерiнiң тiзбесiне енгізілген жасыл екпелер заңсыз жойылған (кесілген) не олардың құрып кетуіне алып келген бүлінген жағдайда – бір жүз еселенген мөлшерде жүзеге асырылады.";
59-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"59. Қазақстан Республикасының өсімдіктер дүниесіне келтірілген залалдың мөлшерін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 23 ақпандағы № 61 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының өсімдіктер дүниесін күзету, қорғау, қалпына келтіру және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзудан келтірілген зиянның мөлшерлерін есептеуге арналған базалық ставкаларға (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31997 болып тіркелген) сәйкес уәкілетті орган ведомствосының тиісті аумақтық бөлімшелері есептейді.".
2. "Абай облысы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешім қабылданған күннен бастап бес күнтізбелік күн ішінде оның мемлекеттік және орыс тілдеріндегі электрондық көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдау;

О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 15 ноября 2023 года № 9/65-VIIІ "Об утверждении Правил создания, содержания и защиты зелҰных насаждений населҰнных пунктов области Абай"
Решение маслихата области Абай от 31 марта 2026 года № 35/236-VIII
Маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Абай "Об утверждении Правил создания, содержания и защиты зелҰных насаждений населҰнных пунктов области Абай" от 15 ноября 2023 года № 9/65-VIIІ следующие изменения:
в приложении к решению маслихата области Абай, утверждҰнного указанным решением:
наименование правил на государственном языке изложить в новой редакции:
"Абай облысының елді мекендердің жасыл екпелерін жасау, күтіп-баптау және қорғау қағидалары";
наименование правил на русском языке оставить без изменения;
пункт 39 изложить в новой редакции:
"39. Вырубка деревьев производится по разрешению уполномоченного органа в соответствии с разрешительными процедурами.";
пункт 58 изложить в новой редакции:
"58. В случае незаконного удаления (вырубки) зелҰных насаждений, включҰнных в Перечень редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений и животных, утверждҰнного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034, – в стократном размере.";
пункт 59 изложить в новой редакции:
"59. Размер вреда, причинҰнного растительному миру, предусмотренный Базовыми ставками для исчисления размеров вреда, причиненного нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, защиты, восстановления и использования растительного мира, утвержденного приказом Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года № 61 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 31997), исчисляется территориальным подразделением ведомства уполномоченного органа.".
2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата области Абай" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) направление в течение пяти календарных дней со дня принятия настоящего решения его копии в электронном виде на государственном и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде;

2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін "Абай облысы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің интернет-ресурсында орналастыру жүктелсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы маслихатының төрағасы Ш. Байбеков

2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе государственного учреждения "Аппарат маслихата области Абай" после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата области Абай Ш. Байбеков