Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 32/212-VIІI "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 35/233-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Абай облысының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 32/212-VІII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 365 146 780,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 43 187 590,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 845 346,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 010,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 12 680 260,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 293 431 574,0 мың теңге;
2) шығындар – 368 847 704,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 10 171 274,2 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 38 135 928,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27 964 654,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 872 198,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 872 198,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 37 786 987,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 788 374,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 873 585,3 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 8 декабря 2025 года № 32/212-VIІІ "Об областном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение маслихата области Абай от 31 марта 2026 года № 35/233-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Абай "Об областном бюджете на 2026-2028 годы" от 8 декабря 2025 года № 32/212-VIІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 365 146 780,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 43 187 590,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 845 346,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 010,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 12 680 260,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 293 431 574,0 тысяч тенге;
2) затраты – 368 847 704,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 171 274,2 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 38 135 928,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27 964 654,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 872 198,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 872 198,5 тысяч тенге:
поступление займов – 37 786 987,2 тысяч тенге;
погашение займов – 29 788 374,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 873 585,3 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:

"2. 2026 жылға әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 1 пайыз мөлшерінде;
Курчатов қаласының бюджетіне 47,3 пайыз мөлшерінде;
Ақсуат ауданының бюджетіне 100 пайыз мөлшерінде;
Бородулиха ауданының бюджетіне 16,3 пайыз мөлшерінде.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 1 445 831,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"2. Установить на 2026 год нормативы распределения доходов по социальному налогу:
в бюджеты районов (городов областного значения) в размере 1 процента;
в бюджет города Курчатов в размере 47,3 процентов;
в бюджет района Ақсуат в размере 100 процентов;
в бюджет Бородулихинского района в размере 16,3 процентов.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2026 год в сумме 1 445 831,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

1 010 038,6
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерін сатып алу және жеткізу
590 096,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
443 534,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
243 847,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
585 360,0
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
68 000,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 539 248,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 835 116,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
5 600,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
290 319,0
5
Денсаулық сақтау
11 012 648,1
2
Халықтың денсаулығын қорғау
3 295 299,5
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 599 483,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
516 617,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
38 601,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
843 540,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
725,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
200 000,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
950 047,0
031
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
950 047,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
745 769,5
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
745 769,5
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 420 747,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 420 747,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 420 747,0
4
Емханалар
569 906,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
569 906,0

1 010 038,6
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
590 096,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
443 534,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
243 847,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
585 360,0
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
68 000,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 539 248,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 835 116,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 600,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
290 319,0
5
Здравоохранение
11 012 648,1
2
Охрана здоровья населения
3 295 299,5
253
Управление здравоохранения области
1 599 483,0
006
Услуги по охране материнства и детства
516 617,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
38 601,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
843 540,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
725,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
200 000,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
950 047,0
031
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
950 047,0
271
Управление строительства области
745 769,5
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
745 769,5
3
Специализированная медицинская помощь
1 420 747,0
253
Управление здравоохранения области
1 420 747,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 420 747,0
4
Поликлиники
569 906,0
253
Управление здравоохранения области
569 906,0

039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
569 906,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
139 735,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
139 735,3
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
139 735,3
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
5 586 960,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 586 960,3
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
272 632,3
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
109 788,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
24 304,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
72 971,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 107 265,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
25 457 133,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
8 087 476,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 029 067,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 681 009,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
338 633,5
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 524 281,4
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 207 825,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
880 884,6
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 383 458,5
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау

039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
569 906,0
5
Другие виды медицинской помощи
139 735,3
253
Управление здравоохранения области
139 735,3
029
Областные базы специального медицинского снабжения
139 735,3
9
Прочие услуги в области здравоохранения
5 586 960,3
253
Управление здравоохранения области
5 586 960,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
272 632,3
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
109 788,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
24 304,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
72 971,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 107 265,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
25 457 133,4
1
Социальное обеспечение
8 087 476,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 029 067,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 681 009,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
338 633,5
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 524 281,4
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 207 825,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
880 884,6
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 383 458,5
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью

5 193 602,2
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 574 804,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
251 043,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 241,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
6 850 064,6
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
173 242,5
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
14 541,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
7 314,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
19 260,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
9 062,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
28 791,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
24 832,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 988 875,0
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 020 000,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
5 576,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
21 997,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
114 040,0
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
337 739,1
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
84 795,0
2
Су шаруашылығы
251 285,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

5 193 602,2
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 574 804,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
251 043,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 241,0
719
Управление ветеринарии области
6 850 064,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
173 242,5
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
14 541,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
7 314,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
19 260,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
9 062,0
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
28 791,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
24 832,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 988 875,0
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 020 000,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
5 576,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
21 997,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
114 040,0
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
337 739,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
84 795,0
2
Водное хозяйство
251 285,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

50 000,0
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
50 000,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
201 285,0
023
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
95 000,0
068
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
106 285,0
3
Орман шаруашылығы
568 726,9
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
568 726,9
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
568 726,9
4
Балық шаруашылығы
154 650,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
154 650,0
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
154 650,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
501 116,1
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
501 116,1
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
204 054,2
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
163 446,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
30 983,7
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
82 423,0
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
20 209,2
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9 164 348,7
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9 164 348,7
271
Облыстың құрылыс басқармасы
8 996 903,4
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
313 096,1
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
248 363,4
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 166 612,0
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
4 238 114,9
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
2 030 717,0
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
167 445,3
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

50 000,0
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
50 000,0
255
Управление сельского хозяйства области
201 285,0
023
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
95 000,0
068
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
106 285,0
3
Лесное хозяйство
568 726,9
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
568 726,9
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
568 726,9
4
Рыбное хозяйство
154 650,0
255
Управление сельского хозяйства области
154 650,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
154 650,0
5
Охрана окружающей среды
501 116,1
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
501 116,1
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
204 054,2
008
Мероприятия по охране окружающей среды
163 446,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
30 983,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
82 423,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
20 209,2
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9 164 348,7
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9 164 348,7
271
Управление строительства области
8 996 903,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
313 096,1
005
Капитальные расходы государственного органа
248 363,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 166 612,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
4 238 114,9
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
2 030 717,0
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
167 445,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля