"IT&M Kazakhstan" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жария сервитут белгілеу туралы
Абай облысы әкімдігінің 2026 жылғы 24 шілдедегі № 121 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 14-1, 16, 71-1, 140-баптарына, 69-бабы 4-тармағының 7-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес, Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "IT&M Kazakhstan" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі жұмыстарды жүргізу үшін Жарма ауданы Ақжал ауылдық округі аумағында орналасқан жалпы ауданы 902,7951 га жер учаскесіне меншік иелері мен жер пайдаланушылардан жер учаскесін алып қоймастан 2030 жылғы 11 қарашаға дейінгі мерзімге жария сервитут белгіленсін.
2. "IT&M Kazakhstan" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі пайдалы қатты қазбаларды барлау жөніндегі жұмыстар аяқталғаннан кейін, қоршаған ортаны қорғау жөніндегі экологиялық талаптарды сақтай отырып, бұзылған жерлерді рекультивациялау жөніндегі іс-шаралар жүргізілсін.
3. "Абай облысының сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) "IT&M Kazakhstan" жауапкершілігі шектеулі серіктестігімен жер учаскесіне жария сервитут шартын осы қаулының 1-тармағына сәйкес жасалуы қамтамасыз етілсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Абай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысының әкімі Б. Уәли

Об установлении публичного сервитута товариществу с ограниченной ответственностью "IT&M Kazakhstan"
Постановление акимата области Абай от 24 июля 2026 года № 121
В соответствии со статьями 14-1, 16, 71-1, 140, подпунктом 7-1) пункта 4 статьи 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 8) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат области Абай ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить товариществу с ограниченной ответственностью "IT&M Kazakhstan" публичный сервитут сроком до 11 ноября 2030 года без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей на земельный участок общей площадью 902,7951 га расположенный на территории Акжалского сельского округа Жарминского района для проведения работ по разведке твҰрдых полезных ископаемых.
2.  Товариществу с ограниченной ответственностью "IT&M Kazakhstan" после завершения работ по разведке твердых полезных ископаемых, соблюдая экологические требования по охране окружающей среды, произвести мероприятия по рекультивации нарушенных земель.
3. Государственному учреждению "Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений области Абай" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) заключение договора публичного сервитута на земельный участок с товариществом с ограниченной ответственностью "IT&M Kazakhstan", согласно пункту 1 настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области Абай.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Абай Б. Уали