"Республикалық бюджет бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 сәуірдегі № 199 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2026 жылғы 3 шiлдедегi № 461 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Республикалық бюджет бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 сәуірдегі № 199 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Республикалық бюджет бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Бюджетті қазынашылық атқару жөніндегі уәкілетті органның функциялары жүктелген бюджетті қазынашылық атқару саласында басшылықты жүзеге асыратын бюджетті атқару жөніндегі орталық атқарушы органның ведомствосы (бұдан әрі – мемлекеттік қазынашылық) ағымдағы қаржы жылының 1 шілдесіне бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға мемлекеттік қазынашылықтың бірінші басшысының және мемлекеттік қазынашылықтың көрсеткіштердің толтырылуына жауапты құрылымдық бөлімшесі басшысының қолымен электрондық құжат түрінде цифрлық жүйені (бұдан әрі – ЦЖ) пайдалану арқылы "факті" және "бағалау" бағандарын толтыра отырып, Тізбенің 1.2, 1.3, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.15, 1.16, 1.19, 1.21, 1.29 және 1.31-кестелерін, "бағалау" бағанын толтыра отырып, Тізбенің 1.4, 1.11, 1.12, 1.17, 1.22, 1.24, 1.25, 1.26 және 1.27-кестелерін, МЖӘ-РБ нысаны бойынша ақпаратты ұсынады.
МЖӘ-РБ нысаны бойынша деректерді қалыптастыруды мемлекеттік қазынашылық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінен түскен ақпарат негізінде жүзеге асырады. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мемлекеттік міндеттемелерді төлеуді көздейтін мемлекеттік қазынашылықта тіркелген мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия шарттары бойынша ағымдағы қаржы жылының 1 мамырына МЖӘ-РБ нысаны бойынша ақпаратты ЦЖ пайдалану арқылы электрондық құжат түрінде мемлекеттік қазынашылыққа ұсынады.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган ағымдағы қаржы жылының 1 мамырына мемлекеттік қазынашылыққа және бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ЦЖ пайдалану арқылы электрондық құжат түрінде МС-РБ және БК-РБ нысандарын ұсынады.";
6-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2025 года № 199 "Об утверждении Правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по республиканскому бюджету"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 3 июля 2026 года № 461
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие c 12 июля 2026 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2025 года № 199 "Об утверждении Правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по республиканскому бюджету" следующие изменения:
в Правилах составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по республиканскому бюджету, утвержденных указанным приказом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Ведомство центрального исполнительного органа по исполнению бюджета, осуществляющее руководство в сфере казначейского исполнения бюджета, на которое возложены функции уполномоченного органа по казначейскому исполнению бюджета (далее - государственное казначейство) представляет таблицы 1.2, 1.3, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.15, 1.16, 1.19, 1.21, 1.29, и 1.31 Перечня с заполнением граф "факт" и "оценка", таблицы 1.4, 1.11, 1.12, 1.17, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26 и 1.27 Перечня с заполнением графы "оценка", информацию по форме ГЧП-РБ к 1 июля текущего финансового года в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию за подписью первого руководителя государственного казначейства и руководителя структурного подразделения государственного казначейства, ответственного за составление показателей, в виде электронного документа посредством использования цифровой системы (далее – ЦС).
Формирование данных по форме ГЧП-РБ осуществляется государственным казначейством на основе информации от администраторов бюджетных программ. Администраторы бюджетных программ по зарегистрированным в государственном казначействе договорам государственно-частного партнерства, в том числе концессии, предусматривающим выплату государственных обязательств, представляют информацию по форме ГЧП-РБ к 1 мая текущего финансового года в государственное казначейство в виде электронного документа посредством использования ЦС.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета представляет формы ГЗ-РБ и БК-РБ к 1 мая текущего финансового года в государственное казначейство и центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в виде электронного документа посредством использования ЦС.";
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бюджеттік процесс әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің міндетін атқарушы Е. Біржанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2026 жылғы 3 шілдедегі
№ 461 бұйрығына қосымша
Республикалық бюджет
бойынша болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
6-қосымша
ДТ-1РБ нысаны
Республикалық бюджет құрылымы бойынша деректер тізбесі

2. Департаменту методологии бюджетного процесса Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие c 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
Министра финансов Республики Казахстан
Е. Біржанов
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 июля 2026 года № 461
Приложение 6
к Правилам составления
прогнозной консолидированной
финансовой отчетности по
республиканскому бюджету
Форма ПД-1РБ
Перечень данных по структуре республиканского бюджета