"Астананың бюджеті, облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қаланың бюджеті бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 сәуірдегі № 198 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2026 жылғы 3 шiлдедегi № 460 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Астананың бюджеті, облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қаланың бюджеті бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 сәуірдегі № 198 бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Астананың бюджеті, облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қаланың бюджеті бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларында:
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымшасы осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бюджеттік процесс әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Е. Біржанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушының
2026 жылғы 3 шілдедегі
№ 460 бұйрығына қосымша
Астананың бюджеті, облыстық
бюджет, республикалық маңызы
бар қаланың бюджеті бойынша
болжамды шоғырландырылған
қаржылық есептілікті жасау
қағидаларына 6-қосымша
ДТ-ЖБ нысан
Құрылым бойынша деректер тізбесі ______________________________________ (жергілікті бюджеттің атауы) ______________ жылдар

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2025 года № 198 "Об утверждении Правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по бюджету столицы, областному бюджету, бюджету города республиканского значения"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 3 июля 2026 года № 460
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 12 июля 2026 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2025 года № 198 "Об утверждении Правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по бюджету столицы, областному бюджету, бюджету города республиканского значения" следующее изменение:
в Правилах составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по бюджету столицы, областному бюджету, бюджету города республиканского значения, утвержденных указанным приказом:
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бюджетного процесса Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Е. Биржанов
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 июля 2026 года № 460
Приложение 6
к Правилам составления
прогнозной консолидированной
финансовой отчетности
по бюджету столицы,
областному бюджету,
бюджету города
республиканского значения
Форма ПД-МБ
Перечень данных по структуре _______________________________________________
(наименование местного бюджета)
__________годы

Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы (700-жол-800-жол)
900
Ақша қаражатының ұлғаюы +/- азаюы (300-жол +/- 600-жол +/- 900-жол)
910
Таза бағамдық айырма
911
Кезең басындағы ақша қаражаты*****
920
Кезең соңындағы ақша қаражаты
930
Көрсеткіштер:
Ақша профициті (тапшылығы) (Операциялық қызмет және қаржылық емес активтермен операциялар бойынша ақша қаражатының таза қозғалысы) (300-жол-550-жол)
940

Чистая сумма денежных средств от финансовой деятельности (строка 700 - строка 800)
900
Увеличение +/- уменьшение денежных средств (строка 300 +/- строка 600 +/- строка 900)
910
Чистая курсовая разница
911
Денежные средства на начало периода*****
920
Денежные средства на конец периода
930
Показатели:
Профицит (дефицит) денег (Чистое движение денежных средств по операционной деятельности и операций с нефинансовыми активами) (строка 300 - строка 550)
940