Алатау қаласының жекелеген құрамдас бөліктеріне атау беру жөніндегі ұсынысты Республикалық ономастика комиссиясының қарауына енгізу туралы
Алматы облысы Алатау қалалық мәслихатының 2026 жылғы 27 наурыздағы № 29-78 бірлескен шешімі және Алматы облысы Алатау қалалық әкімдігінің 2026 жылғы 2 сәуірдегі № 136 қаулысы
Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 5) тармақшасына, 14-1-бабының 2-тармағына сәйкес, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 01.08.2023 жылғы № 211 бұйрығының 2-тарауы, сондай-ақ тиісті аумақтар халқының пікірін ескере отырып, тұрақты комиссияларда көпшілік тыңдаулар өткізу қорытындылары бойынша 2026 жылғы 17 наурыздағы хаттама негізінде, Алатау қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ және Алатау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Республикалық ономастика комиссиясының қарауына Алатау қаласының мынадай құрамдас бөліктеріне атау беру жөнінде ұсыныс енгізілсін:
- "Қоянқұс" шағын ауданында:
Әлібаев Жұмағали көшесіндегі атауы жоқ көшеге
- "Жаңадәуір" шағын ауданында:
Сариев Әлімбай көшесіндегі атауы жоқ көшеге
2. Бірлескен мәслихаттың шешімі мен Алатау қаласы әкімдігінің қаулысының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Ғ.С. Несіпбаеваға жүктелсін.
Алатау қаласы мәслихатының төрағасы _____________ Р. Абилова
Алатау қаласының әкімі ___________ А. Өтенов

О внесении на рассмотрение Республиканской ономастической комиссии предложения по присвоению наименований отдельным составным частям города Алатау
Совместные решение маслихата города Алатау Алматинской области от 27 марта 2026 года № 29-78 и постановление акимата города Алатау Алматинской области от 2 апреля 2026 года № 136
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 5) статьи 13, пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", Главы 2 Приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 01.08.2023 года № 211, а также на основании протокола по итогам проведения публичных слушаний в постоянных комиссиях с учҰтом мнения населения соответствующих территорий от 17 марта 2026 года, маслихат города Алатау РЕШИЛ и акимат города Алатау ПОСТАНОВИЛ:
1. Внести на рассмотрение Республиканской ономастической комиссии, предложение по присвоению наименований следующим составным частям города Алатау:
- в микрорайоне "Қоянкұс":
улице безымянной на улицу Әлібаев Жұмағали
- в микрорайоне "Жаңадәуір":
улице безымянной на улицу Сариев Алимбай
2. Контроль за исполнением совместного решения маслихата и постановления акимата города Алатау возложить на заместителя акима города Несипбаеву Г.С.
Председатель маслихата города Алатау ___________ Р. Абилова
Аким города Алатау __________ А. Утенов