О внесений изменений в решение Уйгурского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № 8-54-247 "О бюджете Уйгурского района на 2026-2028 годы"
Решение Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 22 мая 2026 года № 8-61-283
Маслихат Уйгурского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уйгурского районного маслихата "О бюджете Уйгурского района на 2026-2028 годы" от 25 декабря 2025 года № 8-54-247 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 221287) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 8 068 970 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 700 399 тысяч тенге;
неналоговые поступления 34 115 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 51 770 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4 282 686 тысяч тенге;
2) затраты 10 253 229 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 72 384 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 155 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 83 316 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит)бюджета (-) 2 256 643 тысячи тенге;

О внесений изменений в решение Уйгурского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № 8-54-247 "О бюджете Уйгурского района на 2026-2028 годы"
Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 2026 жылғы 22 мамырдағы № 8-61-283 шешімі
Ұйғыр аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ұйғыр аудандық мәслихатының "Ұйғыр ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8-54-247 ( Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 221287 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 068 970 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 3 700 399 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 34 115 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 51 770 мың теңге;
трансферттер түсімдері 4 282 686 мың теңге;
2) шығындар 10 253 229 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 72 384 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 155 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 83 316 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 256 643 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 256 643 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 2 265 136 тысяч тенге;
погашение займов 83 316 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 74 823 тысяча тенге.
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Уйгурского районного маслихата Н. Есжан
Приложение к решению маслихата Уйгурского района от 22 мая 2026 года № 8-61-283
Приложение 1
к решению маслихата Уйгурского района от 25 декабря 2025 года № 8-54-247
Бюджет Уйгурского района на 2026 год
Категории Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Под класс
I. Доходы

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 256 643 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 2 265 136 мың теңге;
қарыздарды өтеу 83 316 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары 74 823 мың теңге.
шешімнің 1-қосымшасы қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұйғыр аудандық мәслихатының төрағасы Н.Есжан
Ұйғыр аудандық мәслихатының 2026 жылғы 22 мамырдағы № 8-61-283 шешіміне қосымша
Ұйғыр аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 8-54-247 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Ұйғыр ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. Кiрiстер

69 524
006
Оказание жилищной помощи
1 822
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
73 336
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 031
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
181 585
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
342 422
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
146 067
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
144 067
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64 762
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 102
021
Капитальные расходы государственного органа
2 000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
45 203
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28 000
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 167 398
1
Жилищное хозяйство
3 076 160
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 012 652
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
3 012 652
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
63 508
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
45 756
003
Капитальные расходы государственного органа
17 752
2
Коммунальное хозяйство
1 076 738
467
Отдел строительства района (города областного значения)
50 000
005
Развитие коммунального хозяйства
50 000
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 026 738
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
24 985
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

69 524
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 822
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
73 336
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 031
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
181 585
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
342 422
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
146 067
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
144 067
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 762
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 102
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
45 203
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
28 000
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 000
098
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 000
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
4 167 398
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 076 160
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 012 652
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
3 012 652
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
63 508
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
45 756
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 752
2
Коммуналдық шаруашылық
1 076 738
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
50 000
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
50 000
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 026 738
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
24 985
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту