Райымбек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 50-266 "Райымбек ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2026 жылғы 20 мамырдағы № 58-306 шешімі
Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Райымбек аудандық мәслихатының "Райымбек ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 50-266 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 220929 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 635 053 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 369 928 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 33 862 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 22 587 мың теңге;
трансферттер түсімдері 8 208 676 мың теңге;
2) шығындар 11 033 061 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 61 472 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 194 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 133 153 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 459 480 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 459 480 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері 1 591 046 мың теңге;
қарыздарды өтеу 234 755 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 103 189 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм, инновациялық даму, өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуникация, энергетика, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, ауылшаруашылығы және жер қатынастарын реттеу, қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды тиімді пайдалану жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Мусирбаев
Райымбек аудандық мәслихатының
2026 жылғы 20 мамырдағы № 58-306
шешіміне қосымша
Райымбек аудандық мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
"Райымбек ауданының

О внесении изменений в решение Райымбекского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № 50-266 "О бюджете Райымбекского района на 2026-2028 годы"
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 20 мая 2026 года № 58-306
Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Райымбекского районного маслихата "О бюджете Райымбекского района на 2026-2028 годы" от 25 декабря 2025 года № 50-266 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 220929) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 9 635 053 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 369 928 тысяч тенге;
неналоговые поступления 33 862 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 22 587 тысяч тенге
поступления трансфертов 8 208 676 тысяч тенге;
2) затраты 11 033 061 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 61 472 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 194 625 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 133 153 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 459 480 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 459 480 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 1 591 046 тысяч тенге;
погашение займов 234 755 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 103 189 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, бюджету, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму, инновационному развитию, промышленности, строительству, транспорту, связи, энергетике, жилищно-коммунальному хозяйству, сельскому хозяйству и регулированию земельных отношений, охране окружающей среды, эффективному использованию природных ресурсов".
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата С. Мусирбаев
Приложение к решению
Райымбекского районного
маслихата от 20 мая
2026 года № 58-306
Приложение 1 к решению
Райымбекского районного
маслихата от 25 декабря
2025 года № 50-266
"О бюджете Райымбекского

40 006
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 082
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
26 316
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 594
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
108 597
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
90 442
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
136 092
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
134 092
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 328
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 747
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
49 090
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19 927
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 505 169
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 452 998
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 407 531
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
3 407 531
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
45 467
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша
33 501
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
11 966
2
Коммуналдық шаруашылық
512 557
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
512 557
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
242 283
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
270 274
3
Елді-мекендерді көркейту
539 614
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

40 006
006
Оказание жилищной помощи
2 082
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
26 316
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся
2 594
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
108 597
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
90 442
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
136 092
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
134 092
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63 328
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 747
028
Услуги лицам из группы риска, столкнувшимся с трудными ситуациями из-за угрозы силы или проявления силы
49 090
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике
19 927
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 000
094
Выдача жилищных сертификатов в качестве социальной помощи
2 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 505 169
1
Жилищное хозяйство
3 452 998
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 407 531
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
3 407 531
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
45 467
001
По реализации государственной политики на местном уровне в сфере жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
33 501
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
11 966
2
Коммунальное хозяйство
512 557
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
512 557
016
Эксплуатация системы водоснабжения и водоотведения.
242 283
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
270 274
3
Благоустройство населенных пунктов
539 614
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)