Қарасай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 48-3 "Қарасай ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2026 жылғы 26 мамырдағы № 54-3 шешімі
Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасай ауданы мәслихатының "Қарасай ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 48-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімінің 1-тармағы жаңа редакцияда жариялансын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 119 045328 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 94 996 177 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 102 280 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 613 222 мың теңге;
трансферттер түсімі 22 333 649 мың теңге;
2) шығындар 124 172 806 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 97 226мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 242 200 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 144 974 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 224704 мың теңге;

О внесении изменений в решение Карасайского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № 48-3 "О бюджете Карасайского района на 2026-2028 годы"
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 26 мая 2026 года № 54-3
Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Карасайского района "О бюджете Карасайского районана 2026-2028 годы" от 25 декабря 2025 года № 48-3 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 119 045328тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 94 996 177 тысяч тенге;
неналоговые поступления 102280 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 613 222тысячи тенге;
поступления трансфертов 22 333 649 тысяч тенге;
2) затраты 124 172 806 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 97 226 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 242 200 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 144 974 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобритение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 224704 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 224704 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 4 564 816 мың теңге;
қарыздарды өтеу 222 416 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 882 304 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының төрағасы Б. Айнабеков
Қарасай аудандық мәслихатының
2026 жылғы 26 мамыр № 54-3 шешіміне 1-қосымша

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 224704 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов4 564 816 тысяч тенге;
погашение займов222416 тысячитенге;
используемые остатки бюджетных средств 882 304 тысячи тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Карасайского районного маслихата Б. Айнабеков
Приложение 1 к решению
Карасайского районного маслихата от "26" мая 2026 года № 54-3

118 937
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
521
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
243 577
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
23 355
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
232 805
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
2 064 127
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
221 331
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
201 331
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
82 057
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
46 458
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
62 316
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
20 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
20 000
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
12 702 873
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7 411 024
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
60 885
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
60 885
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 760 229
004
Инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
303 559
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
6 456 670
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
589 910
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
72 783
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
106 330
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
410 797
2
Коммуналдық шаруашылық
4 127 823
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

118 937
006
Оказание жилищной помощи
521
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
243 577
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
23 355
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
232 805
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
2 064 127
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
221 331
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
201 331
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82 057
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
46 458
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
62 316
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
20 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
20 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12 702 873
1
Жилищное хозяйство
7 411 024
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
60 885
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
60 885
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 760 229
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
303 559
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
6 456 670
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
589 910
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
72 783
003
Капитальные расходы государственного органа
106 330
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
410 797
2
Коммунальное хозяйство
4 127 823
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)

38 724
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
38 724
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 124
006
Мемлекеттiк органның күрделі шығыстары
3 600
6
Жер қатынастары
2 378 566
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
2 378 566
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 703
007
Мемлекеттiк органның күрделі шығыстары
1 750
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерация-ларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
2 307 113
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы,қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
78 474
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
78 474
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
78 474
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
68 663
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
68 663
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
37 799
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 799
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
30 864
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 864
12
Көлік және коммуникация
5 110 622
1
Автомобиль көлігі
3 207 505
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 207 505
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
917 483
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 290 022
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзгеде қызметтер
1 903 117
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 903 117
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

38 724
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
38 724
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
35 124
006
Капитальные расходы государственного органа
3 600
6
Земельные отношения
2 378 566
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
2 378 566
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
69 703
007
Капитальные расходы государственного органа
1 750
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
2 307 113
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
78 474
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
78 474
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
78 474
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
68 663
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
68 663
467
Отдел строительстварайона (города областного значения)
37 799
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
37 799
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
30 864
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
30 864
12
Транспорт и коммуникации
5 110 622
1
Автомобильный транспорт
3 207 505
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 207 505
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
917 483
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2 290 022
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
1 903 117
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 903 117
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог