Қарасай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 49-3 "Қарасай ауданының қала, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2026 жылғы 20 наурыздағы № 52-3 шешімі
Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасай аудандық мәслихатының "Қарасай ауданының қала, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 49-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қарасай ауданы Қаскелең қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 4 862 362 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 727 605 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 134 757 мың теңге;
2) шығындар 4 926 129 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 63 767 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 63 767 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 63 767 мың теңге.";
"2. Қарасай ауданы Жамбыл ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 586 308 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 518 323 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 67 985 мың теңге;
2) шығындар 593 714 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 7 406 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 7 406 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 7 406 мың теңге.";
"3. Қарасай ауданы Елтай ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Карасайского районного маслихата от 29 декабря 2025 года № 49-3 "О бюджетах города, сельских округов Карасайского района на 2026-2028 годы"
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 20 марта 2026 года № 52-3
Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карасайского районного маслихата "О бюджетах города, сельских округов Карасайского района на 2026-2028 годы" от 29 декабря 2025 года № 49-3 следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Каскелен Карасайского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 4 862 362 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 4 727 605 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 134 757 тысяч тенге;
2) затраты 4 926 129 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 63 767 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 63 767 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 63 767 тысяч тенге.";
"2. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа Карасайского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 586 308 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 518 323 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 67 985 тысяч тенге;
2) затраты 593 714 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 7 406 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7 406 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 7 406 тысяч тенге.";
"3. Утвердить бюджет Елтайского сельского округа Карасайского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 11 717 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 11 717 мың теңге.";
"6. Қарасай ауданы Бірінші май ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 167 165 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 153 867 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 13 298 мың теңге;
2) шығындар 171 173 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 008 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 008 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 008 мың теңге.";
"7. Қарасай ауданы Жандосов ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20, 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 388 130 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 372 130 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 16 000 мың теңге;
2) шығындар 388 134 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 мың теңге.";
"8. Қарасай ауданы Ұмтыл ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 719 152 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 664 314 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 11 717 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 11 717 тысяч тенге.";
"6. Утвердить бюджет Первомайского сельского округа Карасайского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 167 165 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 153 867 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 13 298 тысяч тенге;
2) затраты 171 173 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 008 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 008 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 008 тысяч тенге.";
"7. Утвердить бюджет Жандосовского сельского округа Карасайского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20, 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 388 130 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 372 130 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 16 000 тысяч тенге;
2) затраты 388 134 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 тысячи тенге.";
"8. Утвердить бюджет Умтылского сельского округа Карасайского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23, 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 719 152 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 664 314 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступление от продажи основного капитала 0 тенге;

"11. Қарасай ауданы Әйтей ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32, 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 430 637 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 364 333 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 66 304 мың теңге;
2) шығындар 435 793 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 156 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 156 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 5 156 мың теңге.";
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының төрағасы Б. Айнабеков
Қарасай аудандық
мәслихатының
2026 жылғы
20 наурыздағы
№ 52-3 шешіміне
1-қосымша
Қарасай аудандық
мәслихатының
2025 жылғы
29 желтоқсандағы
№ 49-3 шешіміне
1-қосымша
Қаскелең қаласының 2026 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
Сыныбы Атауы
(мың теңге)
Ішкі сыныбы
І. Кірістер

"11. Утвердить бюджет Айтейского сельского округа Карасайского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 31, 32, 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 430 637 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 364 333 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 66 304 тысячи тенге;
2) затраты 435 793 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 156 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 156 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 5 156 тысяч тенге.";
2. Приложение 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению соответственно.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Карасайского районного маслихата Б. Айнабеков
Приложение 1 к решению
Карасайского районного
маслихата от 20 марта
2026 года № 52-3
Приложение 1 к решению
Карасайского районного
маслихата от 29 декабря
2025 года № 49-3
Бюджет города Каскелен на 2026 год
Категория
Сумма
Класс
(тысяч тенге)
Подкласс Наименование
І. Доходы