Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 31 желтоқсанындағы № 47-156 "Балқаш ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2026 жылғы 22 мамырдағы № 51-171 шешімі
Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Балқащ аудандық мәслихатының "Балқаш ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 31 желтоқсанындағы №47-156 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
1. Балқаш ауданы Ақдала ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 52 391 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 14 136 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 38 255 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 38 255 мың теңге;
2) шығындар 58 421 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге.;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6030 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6030 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 6030 мың теңге.
2. Балқаш ауданы Ақжар ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 54 545 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 11 557 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 42 988 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 6000 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 36 988 мың теңге;
2) шығындар 54 791 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 246 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 246 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 246 мың теңге..
3. Балқаш ауданы Ақкөл ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Балхашского районного маслихата от 31 декабря 2025 года № 47-156 "О бюджете сельских округов Балхашского района на 2026-2028 годы"
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 22 мая 2026 года № 51-171
Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Балхашского районного маслихата "О бюджетах сельских округов Балхашского района на 2026-2028 годы" от 31 декабря 2025 года № 47-156 следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет Акдалинского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 52 391 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 14 136 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 38 255 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 38 255 тысяча тенге;
2) затраты 58 421тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 6030 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6030 тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Акжарского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 54 545 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 11 557 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 42 988 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 6000 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 36 988 тысяч тенге;
2) затраты 54 791 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 246 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 246 тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
3. Утвердить бюджет Аккольского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 13 516 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 13 516 мың теңге.
6. Балқаш ауданы Балатопар ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17 және 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 46 585 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 6341 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 40 244 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 40 244 мың теңге;
2) шығындар 48 652 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2067 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2067 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2067 мың теңге.
7. Балқаш ауданы Береке ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20 және 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 45 487 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 17 551 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 27 936 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 27 936 мың теңге;
2) шығындар 53 098 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 7611 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 7611 мың теңге..
қарыздар түсімі 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 7611 мың теңге.
8. Балқаш ауданы Бірлік ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23 және 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 54 380 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 15 305 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 39 075 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 39 075 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 13 516 тысячтенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 13 516 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет Балатопарского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 46 585 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 6341 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 40 244 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 40 244 тысяч тенге;
2) затраты 48 652 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2067 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2067 тысячтенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2067 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Берекенского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 45 487 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 17 551 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 27 936 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 27 936 тысячи тенге;
2) затраты 53 098 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 7611 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7611 тысячтенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 7611 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет Бирликского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 54 380 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 15 305 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 39 075 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 39 075 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 661 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 661 мың теңге.
14. Балқаш ауданы Миялы ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 40, 41 және 42-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 48 009 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 11 487 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 36 522 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 36 522 мың теңге;
2) шығындар 53 511 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5502 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5502 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 5502 мың теңге.
15. Балқаш ауданы Топар ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 43, 44 және 45-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 67 298 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 7426 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 59 872 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 59 872 мың теңге;
2) шығындар 69 193 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1895 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1895 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1895 мың теңге.
16. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
17. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 661 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 661 тысяч тенге.
14. Утвердить бюджет Миялинского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 48 009 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 11 487 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 36 522 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 36 522 тысяча тенге;
2) затраты 53 511 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5502 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5502 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 5502 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет Топарского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 67 298 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 7426 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 59 872 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 59 872 тысячи тенге;
2) затраты 69 193 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1895 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1895 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1895 тысяч тенге.
16. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
17. Приложение 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему решению.