Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 31 желтоқсанындағы № 47-156 "Балқаш ауданының ауылдық окруктерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 48-159 шешімі
Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Балқащ аудандық мәслихатының "Балқаш ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 31 желтоқсанындағы № 47-156 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
1. Балқаш ауданы Ақдала ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 52 391 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 14 136 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 38 255 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 38 255 мың теңге;
2) шығындар 58 421 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6030 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6030 теңге.
қарыздар түсімі 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.
2. Балқаш ауданы Ақжар ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 54 545 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 11 557 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 42 988 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 6000 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 36 988 мың теңге;
2) шығындар 48 791 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 246 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 246 теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
3. Балқаш ауданы Ақкөл ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Балхашского районного маслихата от 31 декабря 2025 года № 47-156 "О бюджете сельских округов Балхашского района на 2026-2028 годы"
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 31 марта 2026 года № 48-159
Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Балхашского районного маслихата "О бюджетах сельских округов Балхашского района на 2026-2028 годы" от 31 декабря 2025 года № 47-158 следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет Акдалинского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 52 391 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 14 136 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 38 255 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 38 255 тысяча тенге;
2) затраты 58 421тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 6030 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6030 тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Акжарского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 54 545 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 11 557 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 42 988 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 42 988 тысяч тенге;
2) затраты 48 791 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 246 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 246 тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
3. Утвердить бюджет Аккольского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 661 теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
14. Балқаш ауданы Миялы ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 40, 41 және 42-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 48 009 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 11 487 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 36 522 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 36 522 мың теңге;
2) шығындар 53 511 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5502 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5502 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 41 мың теңге.
15. Балқаш ауданы Топар ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 43, 44 және 45-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 67 298 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 7426 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 59 872 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 59 872 мың теңге;
2) шығындар 69 193 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1895 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1895 теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
16. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
17. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 661 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
14. Утвердить бюджет Миялинского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 48 009 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 11 487 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 36 522 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 36 522 тысяча тенге;
2) затраты 53 511 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5502 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5502 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет Топарского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 67 298 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 7426 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 59 872 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 59 872 тысячи тенге;
2) затраты 69 193 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1895 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1895 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
16. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
17. Приложение 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему решению.