Шалқар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 551 "2026-2028 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2026 жылғы 14 мамырдағы № 638 шешімі
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 551 "2026-2028 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2026 жылға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 615747,6 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
Ж. Шамбалаев.
Шалқар аудандық
мәслихатының

О внесении изменений в решение Шалкарского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 551 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2026-2028 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 14 мая 2026 года № 638
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 551 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в районном бюджете на 2026 год объемы текущих целевых трансфертов бюджетам города районного значения и сельских округов в сумме 615747,6 тысяч тенге, согласно приложения 4.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
Ж. Шамбалаев
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного

687027,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23870,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
131638,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
169075,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
40637,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
321607,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
110869,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110869,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61835,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
625,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
34262,8
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
9190,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2956,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
961432,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
118293,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
58404,8
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
20,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
58384,8
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
59889,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
59889,0
2
Коммуналдық шаруашылық
729536,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
401559,6
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

687027,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23870,0
006
Оказание жилищной помощи
200,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
131638,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
169075,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
40637,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
321607,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
110869,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110869,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61835,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
625,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
34262,8
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9190,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2956,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
961432,6
1
Жилищное хозяйство
118293,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58404,8
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
20,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
58384,8
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
59889,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
59889,0
2
Коммунальное хозяйство
729536,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
401559,6
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения