Шалқар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 567 "2026-2028 жылдарға арналған Кішіқұм ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2026 жылғы 13 ақпандағы № 590 шешімі
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 567 "2026-2028 жылдарға арналған Кішіқұм ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Кішіқұм ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 68329,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12137,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 55,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 56128,3 мың теңге;
2) шығындар – 69332,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1003,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1003,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1003,6 мың теңге.";
4– тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен 56128,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферт сомасын бөлу Кішіқұм ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
Ж. Шамбалаев
Шалқар аудандық
мәслихатының
2026 жылғы 13 ақпандағы
№ 590 шешіміне қосымша
Шалқар аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 567 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Кішіқұм ауылдық округ бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Шалкарского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 567 "Об утверждении бюджета Кишикумского сельского округа на 2026-2028 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 13 февраля 2026 года № 590
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 567 "Об утверждении бюджета Кишикумского сельского округа на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Кишикумского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 68329,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12137,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 55,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 56128,3 тысяч тенге;
2) затраты – 69332,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1003,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1003,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1003,6 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в бюджете сельского округа на 2026 год поступление целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 56128,3 тысяч тенге.
Распределение суммы целевого текущего трансферта определяется на основании решения акима Кишикумского сельского округа.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
Ж. Шамбалаев
Приложение к решению
Шалкарского районного
маслихата от 13 февраля
2026 года № 590
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 24 декабря
2025 года № 567
Бюджет Кишикумского сельского округа на 2026 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы