Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Шалқар қаласындағы көшелеріне атау беру және қайта атау туралы
Ақтөбе облысы Шалқар ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 22 мамырдағы № 116 қаулысы және Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2026 жылғы 22 мамырдағы № 657 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6, 31 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 12 бабына, Ақтөбе облысы әкімдігі жанындағы облыстық ономастикалық комиссиясының 2025 жылғы 3 қыркүйектегі №3 және Республикалық ономастика комиссиясының 2025 жылғы 7 қарашадағы қорытындылары негізінде және Шалқар қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Шалқар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Шалқар қаласының атауы жоқ көшесіне схемалық картаға сәйкес "Сарыбұлақ" атауы берілсін.
2. Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Шалқар қаласының "Жаңа" көшесі "Бөрібай Дәрібаев" есімімен қайта аталсын.
3. Осы бірлескен әкімдіктің қаулысының және мәслихаттың шешімінің орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен әкімдіктің қаулысы және мәслихаттың шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шалқар ауданының әкімі Ж. Жидеханов
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
Ж. Шамбалаев

О присвоении наименования и переименовании улиц города Шалкар Шалкарского района Актюбинской области
Постановление акимата Шалкарского района Актюбинской области от 22 мая 2026 года № 116 и решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22 мая 2026 года № 657
В соответствии со статьями 6, 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 12 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании заключении областной ономастической комиссии при акимате Актюбинской области №3 от 3 сентября 2025 года и Республиканской ономастической комиссии от 7 ноября 2025 года и учитывая мнения населения города Шалкар, акимат Шалкарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Присвоить безымянной улице города Шалкар Шалкарского района Актюбинской области согласно схематической карте наименование "Сарыбұлақ".
2. Переименовать улицу "Жаңа" города Шалкар Шалкарского района Актюбинской области именем "Бөрібай Дәрібаев".
3. Контроль за исполнением данного совместного постановления акимата и решения маслихат возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Шалкарского района Ж. Жидеханов
Председатель Шалкарского
районного маслихата
Ж. Шамбалаев