Хромтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 410 "2026-2028 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2026 жылғы 30 маусымдағы № 484 шешімі
ШЕШТІ:
1. Хромтау аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 410 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 21 201 985 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 766 507,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 105 530 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 306 947,3 мың теңге;
2) шығындар – 20 208 847,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 74 057 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 175 917 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 101 860 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 919 080,1 мың теңге;

О внесении изменений в решение Хромтауского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 410 "Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2026-2028 годы"
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 30 июня 2026 года № 484
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Хромтауского районного маслихата "Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 410 следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 201 985 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 766 507,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 105 530 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 306 947,3 тысяч тенге;
2) затраты – 20 208 847,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 74 057 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 175 917 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 101 860 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 919 080,1 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -919 080,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 112 431 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 932 966,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 901 455,1 мың теңге.".
2) Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық мәслихатының төрағасы Э. Б. Болатов
Хромтау аудандық мәслихаттың

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -919 080,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 112 431 тысяч тенге;
погашение займов – 1 932 966,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 901 455,1 тысяч тенге.".
2) Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Болатов Э. Б.
Приложение к решению
Хромтауского районного

39 196
2
Әлеуметтiк көмек
427 837
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
427 837
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14 200
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
578
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
141 913
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
52 612
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
218 534
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
147 802
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
147 802
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 025
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
31 319
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарға құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
48 958
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
1 546 306
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 266 102
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
427 264
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
12 581
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
364 320
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
50 363
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
838 838
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
56 582
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
782 256
2
Коммуналдық шаруашылық
280 204
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

39 196
2
Социальная помощь
427 837
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
427 837
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14 200
006
Оказание жилищной помощи
578
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
141 913
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
52 612
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
218 534
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
147 802
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
147 802
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67 025
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
31 319
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
48 958
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 546 306
1
Жилищное хозяйство
1 266 102
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
427 264
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
12 581
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
364 320
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
50 363
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
838 838
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
56 582
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
782 256
2
Коммунальное хозяйство
280 204
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)