Мәртөк аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 278 "2026-2028 жылдарға арналған Мәртөк ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2026 жылғы 18 ақпандағы № 294 шешімі
Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Мәртөк ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" Мәртөк аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 278 шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
4 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 49 260,4 мың теңге;";
4 тармақтың 5) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"4) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 121,4 мың теңге;";
4 тармақтың 6) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"4) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 121,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 121,4 мың теңге.";
6 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 41 579 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 066 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 762 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 727 мың теңге;";
6 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 42 519,7 мың теңге;";
6 тармақтың 5) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"5) бюджет тапшылығы (профициті) – -940,7 мың теңге;";
6 тармақтың 6) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 940,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 940,7 мың теңге.";
келесідей мазмұндағы 7-1 тармағымен толықтырылсын:
"7-1. 2026 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер – 430 мың теңге сомасында ескерілсін.";
8 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 219 831 мың теңге:
салықтық түсімдер – 21 444 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 905 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 116 мың теңге;
трансферттер түсімі – 196 366 мың теңге;";
8 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 222 546,6 мың теңге;";
8 тармақтың 5) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 715,6 мың теңге;";
8 тармақтың 6) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 715,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Мартукского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 278 "Об утверждении бюджетов сельских округов Мартукского района на 2026-2028 годы"
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 18 февраля 2026 года № 294
Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мартукского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Мартукского района на 2026-2028 годы" от 24 декабря 2025 года № 278 следующие изменения и дополнения:
подпункт 2) пункта 4 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 49 260,4 тысяч тенге;";
подпункт 5) пункта 4 изложить в новой редакции:
"5) дефицит (профицит) бюджета – -10 121,4 тысяч тенге;";
подпункт 6) пункта 4 изложить в новой редакции:
"6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 121,4 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 121,4 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 6 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 41 579 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 066 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 762 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 727 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 6 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 42 519,7 тысяч тенге;";
подпункт 5) пункта 6 изложить в новой редакции:
"5) дефицит (профицит) бюджета – -940,7 тысяч тенге;";
подпункт 6) пункта 6 изложить в новой редакции:
"6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 940,7 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 940,7 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2026 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 430 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 8 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 219 831 тысяч тенге:
налоговые поступления – 21 444 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 905 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 116 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 196 366 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 8 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 222 546,6 тысяч тенге;";
подпункт 5) пункта 8 изложить в новой редакции:
"5) дефицит (профицит) бюджета – -2 715,6 тысяч тенге;";
подпункт 6) пункта 8 изложить в новой редакции:
"6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 715,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;

"5) бюджет тапшылығы (профициті) – -868 мың теңге;";
28 тармақтың 6) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 868 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 868 мың теңге.";
келесідей мазмұндағы 29-1 тармағымен толықтырылсын:
"29-1. 2026 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер – 430 мың теңге сомасында ескерілсін.".

"5) дефицит (профицит) бюджета – -868 тысяч тенге;";
подпункт 6) пункта 28 изложить в новой редакции:
"6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 868 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 868 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 29-1 следующего содержания:
"29-1. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2026 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 430 тысяч тенге.".